Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Висновок до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо строків видачі виконавчого документу» від 26.01.2017 реєстр. № 5717

Проектом Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо строків видачі виконавчого документу» (від 26.01.2017 реєстр. № 5717) пропонується внести зміни до Цивільного процесуального кодексу України,  Кримінального процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та Господарського процесуального кодексу України шляхом включення до них відповідних положень, які закріплюють строк видачі судами виконавчих документів після набрання рішенням суду законної сили та надходження заяви від стягувача.

Вищий адміністративний суд України, здійснивши аналіз положень проекту Закону, не може погодитись із запропонованими змінами з огляду на таке.

Так, зокрема, проектом Закону пропонується статтю 258 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАСУ) доповнити частиною четвертою, відповідно до якої виконавчий лист виписується не пізніше наступного дня після набрання рішенням суду законної сили або після повернення справи з апеляційної чи касаційної інстанції або Верховного Суду України, а в справах, у яких рішення підлягає негайному виконанню, – у день постановлення рішення.

Виконавчий лист передається судом на руки стягувачу за його заявою в день звернення або на вимогу стягувача надсилається за місцем його проживання (для юридичних осіб – за місцем її знаходження) рекомендованим листом із розпискою про одержання.

Відповідно до підпункту 2.8.4 пункту 2.8 Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26 листопада 2010 року № 30 виконавчий документ формується в автоматизованій системі та видається (надсилається) відповідно до чинного законодавства в роздрукованому вигляді (шляхом роздрукування оригіналу відповідного електронного документа суду).

На сьогодні виконавчі листи за умови набрання рішенням законної сили та наявності адміністративної справи в суді переважно видають в день звернення стягувача.

Зволікання з видачею виконавчого листа відбувається у випадках відсутності справи в суді, а саме надіслання адміністративної справи судом першої інстанції до суду апеляційної, касаційної інстанції чи до Верховного Суду України.

Ураховуючи наведене, Вищий адміністративний суд України не підтримує запропонований проект Закону.

 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру