Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Висновок до проекту PE «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо запровадження у цьому Кодексі – інституту відводу судді, суду та інших учасників процесу)» від 15.06.2016 реєстр. № 4814

Проект Закону розроблено, як зазначено у пояснювальній записці з метою приведення Кодексу України про адміністративні правопорушення у відповідність із нормами Конституції України, які повинні врегулювати питання участі в справі судді, суду, та інших учасників процесу.

          Мета проекту Закону в цілому носить позитивний характер, але здійснивши аналіз положень проекту Закону, слід зазначити, що він потребує доопрацювання з огляду на таке.

Так, частиною першою статті 213 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУАП) передбачено, що справи про адміністративні правопорушення розглядаються адміністративними комісіями при виконавчих комітетах сільських, селищних, міських рад, виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад та їх посадовими особами, уповноваженими на те цим Кодексом, районними, районними у місті, міськими чи міськрайонними судами (суддями), а у випадках, передбачених Кодексом, місцевими адміністративними та господарськими судами, апеляційними судами, вищими спеціалізованими судами та Верховним Судом України, органами Національної поліції, органами державних інспекцій та іншими уповноваженими органами (посадовими особами).

Запропонованими проектом Закону змінами до КУАП пропонується запровадити інститут відводу лише для судді, суду та інших учасників процесу, але на думку Вищого адміністративного суду України аналогічний інститут потрібно запровадити і для інших органів (посадових осіб), які зазначені у статті 213 КУАП.

 

Ураховуючи наведене, Вищий адміністративний суд України підтримує запропонований проект Закону за умови врахування наведених пропозицій.

 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру