Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Висновок до проекту Закону України «Про внесення змін до ЗУ «Про забезпечення права на справедливий суд» від 15.10.2015 реєстр. № 3328

 Проект Закону України «Про внесення змін до ЗУ «Про забезпечення права на справедливий суд» (щодо забезпечення права суддів, які обіймають посади у судах, що припинили роботу у зв’язку із стихійним лихом, військовими діями, проведенням антитерористичної організації)» (реєстр. № 3328 від 15.10.2015), як зазначається у пояснювальній записці до нього, підготовлено з метою забезпечення прав суддів, які обіймають посади у судах, що припинили роботу у зв’язку із стихійним лихом, військовими діями, проведенням антитерористичної операції, без обмеження у часі до усунення перешкод для роботи відповідного суду.

Так, проектом Закону пропонується з пункту 10 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд» вилучити слова «на строк не більше ніж на шість місяців».

Мета проекту Закону в цілому має позитивний характер, але проаналізувавши його положення, слід зазначити, що він потребує  доопрацювання з огляду на таке.

 Чинною редакцією пункту 10 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд»  встановлено, що у разі якщо суд припиняє роботу у зв'язку із стихійним лихом, військовими діями, проведенням антитерористичної операції або іншими надзвичайними обставинами, суддя, який обіймає посаду в такому суді, може бути, за рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, на строк не більше ніж на шість місяців прикріплений до іншого суду того ж рівня в іншій місцевості із збереженням за ним посадового окладу, але без відповідних доплат.

Але проектом Закону пропонується визначити, що судді, у вищезгаданих випадках, за рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України можуть бути прикріплені до іншого суду того ж рівня в іншій місцевості без обмеження строку, тобто фактично на постійній основі.

 При цьому варто враховувати, що стихійне лихо, військові дії, проведення антитерористичної операції або інші надзвичайні обставини мають тимчасовий характер, а тому в разі їх закінчення судді повинні повернутися до того суду та на ті посади, на які їх раніше призначено чи обрано.

З огляду на це пропонуємо доопрацювати запропоновану редакцію проекту Закону з урахуванням викладеного.

 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру