Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Висновок до проекту ЗУ «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України (щодо удосконалення порядку надання згоди на затримання та арешт суддів)» від 02.10.2015 реєстр. № 3208

Вищий адміністративний суд України здійснивши аналіз положень проекту Закону України «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України (щодо удосконалення порядку надання згоди на затримання та арешт суддів)» (реєстр. № 3208 від 02.10.2015) (далі – проект Закону), внесений народними депутатами України Князевичем Р.П. і Романюком Р.С., підтримує його за умови врахування наступних зауважень.

Так, частиною другою статті 218 Регламенту Верховної Ради України, затвердженого Законом України «Про Регламент Верховної Ради України» (далі – Регламент)  передбачено, що подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання чи арешт народного депутата, затримання чи арешт судді Конституційного Суду України, судді суду загальної юрисдикції ініціюється відповідно прокурором і судовими органами. При цьому щодо кожного виду запобіжного заходу подається окреме подання. Подання щодо народного депутата повинно бути підтримано і внесено до Верховної Ради Генеральним прокурором України (виконувачем обов’язків Генерального прокурора України), а подання щодо судді суду загальної юрисдикції, судді Конституційного Суду України - Головою Верховного Суду України.

Проектом Закону, зокрема пропонується внести зміни до статті 218 Регламенту, якими передбачити, що подання щодо судді Конституційного Суду України, судді суду загальної юрисдикції про затримання чи арешт ініціюється і повинно бути підтримано і внесено до Верховної Ради Генеральним прокурором України (виконувачем обов’язків Генерального прокурора України).

У зв’язку із запропонованими проектом Закону змінами потрібно в першому реченні частини другої статті 218 Регламенту слова «відповідно прокурором і судовими органами» замінити словом «прокурором».


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру