Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Висновок до проекту ЗУ «Про внесення змін та доповнень до ЗУ «Про судовий збір» (щодо окремих питань сплати/повернення судового збору)» від 26.08.2015 реєстр. № 2525а

Метою проекту Закону є усунення прогалини у Законі «Про судовий збір» (далі – Закон) щодо визначення переліку документів, які підтверджують сплату судового збору та підстави для повернення сум судового збору, сплачених за видачу судом копій документів, якщо заявник у подальшому відмовився від одержання таких копій та в разі неподання до суду заяви чи скарги.

Вищий адміністративний суд України, здійснивши аналіз положень проекту Закону, не може погодитись із запропонованими змінами з огляду на таке.

Так, пунктом 2 розділу І проекту Закону пропонується, зокрема, доповнити частину першу статті 7 Закону доповнити новим пунктом 5, яким передбачити, що сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі відмови заявника за видачу судом копій документів.

Слід зазначити, що для роздрукування копій документів суд у будь-якому разі витрачає кошти на папір, витратні матеріали для копіювальної техніки, на оплату електроенергії, тобто здійснює видатки зі спеціального фонду Державного бюджету України за рахунок надходжень судового збору. У зв’язку з цим відмова заявника від копії документів, на які вже понесені витрати, не може бути підставою для їх повернення заявнику. Такі витрати є витратами технічного характеру, яких з об’єктивних причин не можна уникнути, і мають носити компенсаторний характер, тобто за будь-яких умов повинні бути відшкодовані органам судової влади, які несуть такі витрати.

З огляду на наведене, Вищий адміністративний суд в цілому підтримує запропонований проект Закону, за умови обов’язкового врахування вищенаведених зауважень.

 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру