Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Аналіз судової практики у справах про відсторонення судді від посади у зв’язку з притягненням його до кримінальної відповідальності, продовження строку відсторонення судді від посади

На виконання доручення заступника Голови Вищого адміністративного суду України Смоковича М.І. відділ узагальнення судової практики здійснив аналіз судової практики у справах про відсторонення суддів від посади, продовження строку відсторонення судді від посади.

Законом України від 7 липня 2010 року № 2453-VI «Про судоустрій і статус суддів» (далі – Закон № 2453-VI) запроваджено положення про те, що «відсторонення судді від посади у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності здійснюється Вищою кваліфікаційною комісією суддів України на підставі вмотивованої постанови Генерального прокурора України» (частина четверта статті 48). Аналогічне положення збережено і в новій редакції цього Закону (частина четверта статті 49, пункт 9 частини першої статті 101), яка була ухвалена Законом України від 12 лютого 2015 року № 192-VIII «Про забезпечення права на справедливий суд». Відповідне положення закріплено також і в частині третій статті 154 Кримінального процесуального кодексу України (далі – КПК України).

Спори щодо оскарження рішень Вищої кваліфікаційної комісії України (далі – ВККС, Комісія) про відсторонення судді від посади, продовження строку відсторонення судді від посади адміністративні суди розглядають за правилами статті 1711 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України).

За даними Єдиного державного реєстру судових рішень, протягом 2010-2015 років Вищий адміністративний суд України (далі – ВАСУ) по суті розглянув 8 таких спорів, у яких ухвалено 5 постанов про задоволення позову та 3 постанови про відмову у задоволенні позовних вимог. Ці судові рішення набрали законної сили та не переглядалися.

 

Додаток: Аналіз судової практики у справах про відсторонення судді від посади у зв’язку з притягненням його до кримінальної відповідальності, продовження строку відсторонення судді від посади

 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру