Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Апарати вищих спеціалізованих судів повинні бути збережені, - заступник Голови ВАСУ Михайло Смокович

Якщо спочатку буде сформовано лише суддівський корпус Верховного Суду, а згодом вирішуватиметься питання з апаратами, то здійснювати судочинство Верховний Суд зможе, у кращому разі, місяців через три-чотири

Огляд ЗМІ. Не відновивши довіру до суду, ми втратимо державу - суддя у відставці Михайло Цуркан

ЮРЛІГА поспілкувалась із кандидатом у члени Вищої ради правосуддя

Пленум ВАСУ ухвалив ряд постанов, зокрема, про внесення змін до КАСУ щодо свободи мирних зібрань

Постанову «Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо свободи мирних зібрань», яку направлено до Ради з питань судової реформи

Інформаційний бюлетень щодо тримання мігрантів під вартою

Переклад на українську здійснено Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні на запит Вищого адміністративного суду України

На запит ВАСУ Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини підготовлено Висновок щодо Закону України «Про судоустрій і статус суддів»

У Висновку зазначено, що в цілому, Закон України «Про судоустрій і статус суддів» відповідає міжнародним стандартам. Водночас, наголошується, що заходи з реформування судової системи мають забезпечити розумний баланс між підзвітністю та незалежністю судді

Інформаційний лист від 14.06.2013 № 856/12/13-13


ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
14.06.2013     № 856/12/13-13
Головам апеляційних
адміністративних судів
 
У зв’язку з надходженням до Вищого адміністративного суду України листа Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини від 17 травня 2013 року № 12.0.1-21/4456 щодо виконання рішення Європейського суду з прав людини у справі «Мосендз проти України» Вищий адміністративний суд України вважає за необхідне звернути увагу адміністративних судів на таке.
 
Рішенням від 17 січня 2013 року у справі «Мосендз проти України», яке 17 квітня 2013 року набуло статусу остаточного, Європейський суд з прав людини, серед іншого, встановив порушення статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод з огляду на те, що позов заявниці про відшкодування моральної шкоди залишився без розгляду і вона не мала національного засобу юридичного захисту за її скаргами у зв’язку з юрисдикційним конфліктом між національними цивільними та адміністративними судами.
 
Так, 4 травня 2006 року заявниця звернулася до Печерського районного суду міста Києва з цивільним позовом про відшкодування моральної шкоди, завданої Міністерством внутрішніх справ України внаслідок неналежного виконання своїх обов’язків, що призвело до загибелі її сина. Проте суд відмовив заявниці у відкритті провадження, оскільки ця справа повинна розглядатися в порядку адміністративного судочинства.
 
30 серпня 2006 року Гагарінський районний суд міста Севастополя прийняв до розгляду позов заявниці в порядку адміністративного судочинства та 9 грудня 2008 року його задовольнив, присудивши їй відшкодування моральної шкоди.
 
18 червня 2009 року Севастопольський апеляційний адміністративний суд скасував постанову Гагарінського районного суду міста Севастополя від 9 грудня 2008 року і закрив справу у зв’язку з тим, що справа повинна розглядатися в порядку цивільного судочинства.
18 жовтня 2011 року Вищий адміністративний суд України залишив ухвалу Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 18 червня 2009 року без змін.
 
Про викладене повідомляється в порядку інформування.
 
Із стислим викладенням цього рішення можна ознайомитися в інформаційно-правовій системі «ЛІГА:ЗАКОН» та на сайті Міністерства юстиції України (minjust.gov.ua) у розділі «Захист інтересів держави в Європейському суді».
 
Цей лист пропонуємо довести до відома суддів місцевих та апеляційних адміністративних судів.
 
 
Голова суду                                                          І.Темкіжев


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру