Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Рішення від 04.03.2011 № 8 «Про рішення Європейського суду з прав людини у справі «Василів проти України»

ВИЩИЙ  АДМІНІСТРАТИВНИЙ  СУД  УКРАЇНИ
  

РІШЕННЯ
зборів суддів  Вищого  адміністративного  суду  України

4 березня 2011 року                                                            м. Київ                                                                       № 8

Про рішення Європейського суду з прав людини
у справі «Василів проти України»

Обговоривши текст рішення Європейського суду з прав людини у справі «Василів проти України» щодо порушення пункту 1 статті 6 та статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод у зв’язку з незабезпеченням національними органами розгляду справи заявниці Василів Євдокії Григорівни упродовж розумного строку та відсутністю ефективного засобу юридичного захисту, а також розглянувши лист Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини від 11.02.2011 №33-20/938 щодо виконання рішення Європейського суду з прав людини у справі «Василів проти України», збори суддів Вищого адміністративного суду України


ВИРІШИЛИ:

1. Інформацію, наведену в рішенні Європейського суду з прав людини у справі «Василів проти України» щодо порушення пункту 1 статті 6 та статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод у зв’язку з незабезпеченням національними органами розгляду справи заявниці Василів Євдокії Григорівни упродовж розумного строку та відсутністю ефективного засобу юридичного захисту та листі Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини про рішення Європейського суду з прав людини у справі «Василів проти України», узяти до відома.

2. Секретарям судових палат Вищого адміністративного суду України організувати здійснення збору інформації щодо касаційних скарг на судові рішення, якими не вирішено справи по суті (ухвал про залишення позовної заяви, апеляційної скарги без руху, продовження та поновлення процесуальних строків, залишення позовної заяви, апеляційної скарги без розгляду тощо). Зібрану інформацію довести до відома суддів-доповідачів та подати до управління узагальнення судової практики та судової статистики.

3. Рекомендувати суддям-доповідачам ужити заходів щодо першочергового розгляду касаційних скарг на рішення, якими не вирішено справи по суті.

4. Управлінню узагальнення судової практики та судової статистики (Богданюк Н.Л.) проаналізувати отриману інформацію та вести облік результатів розгляду касаційних скарг на рішення, якими не вирішено справи по суті.

5. Правовому управлінню (Демченко В.К.) підготувати інформаційний лист головам окружних та апеляційних адміністративних судів щодо рішення Європейського суду з прав людини у справі  «Василів проти України» та рекомендувати вжити заходів щодо унеможливлення необґрунтованого затягування строків судового розгляду справ.


Головуючий                                                                                                                 О.М. Пасенюк   


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру