Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Рішення Ради суддів адміністративних судів «Про звернення до Ради суддів України» від 04.02.2015 № 2

РАДА СУДДІВ АДМІНІСТРАТИВНИХ СУДІВ УКРАЇНИ

 РІШЕННЯ  

4 лютого 2015 року             м. Київ                                              № 2

 Про звернення до Ради суддів України 

Заслухавши інформацію Голови Ради суддів адміністративних судів України Кобилянського М.Г., зважаючи на непоодинокі випадки, які відбуваються останнім часом, щодо здійснення тиску та впливу на суддів і суди при виконанні ними повноважень і функцій, визначених Конституцією України і Законом України «Про судоустрій і статус суддів», Рада суддів адміністративних судів України занепокоєна наявністю таких фактів і вважає, що допущення подібного у майбутньому є неприпустимим.

Як того вимагають норми міжнародного законодавства, незалежність не є прерогативою чи привілеєм, наданим для задоволення власних інтересів суддів. Вона надається в інтересах верховенства права та осіб, які домагаються та очікують неупередженого правосуддя.

Основні принципи верховенства права, які гарантуються Основним законом України мають бути не тільки декларативними, а й суворо дотримуватися як державними органами так і посадовими особами і всіма членами суспільства.

Негативна інформація про суддів в засобах масової інформації, висловлення зневаги до них, викривлене коментування змісту судових рішень, а також погрози на їхню адресу, є психологічним тиском на суддів та вимаганням прийняття того чи іншого рішення у справі, вигідного для окремих політичних сил чи осіб.

Досить часто такі погрози на адресу суддів лунають від окремих народних депутатів України та інших посадових осіб, що є вкрай негативним для іміджу всіх гілок влади та становлення думки громадськості відносно судів і суддів.

Рада суддів адміністративних судів України, підтримуючи звернення Голови Вищого адміністративного суду України Нечитайла О.М., надіслане відповідно до рішення зборів суддів Вищого адміністративного суду України від 23.01.2015 № 9 до Президента України, Верховної Ради України, Генеральної прокуратури України та Ради суддів України та рішення зборів суддів апеляційних і окружних адміністративних судів щодо недопущення тиску на суддів при здійсненні ними правосуддя, надсилає копію рішення Ради суддів від 4 лютого 2015 року № 2 та копії звернень і рішень апеляційних і окружних адміністративних судів, вважає необхідним забезпечити здійснення заходів щодо дотримання конституційних гарантій незалежності судової влади.

 На підставі викладеного, керуючись статтею 122 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та відповідно до пункту 48 Положення про Раду суддів адміністративних судів України, Рада суддів

 ВИРІШИЛА:

 1. Інформацію Голови Ради суддів адміністративних судів України Кобилянського М.Г. взяти до відома.

 2. Підтримати звернення Голови Вищого адміністративного суду України Нечитайла О.М., надіслане відповідно до рішення зборів суддів Вищого адміністративного суду України від 23.01.2015 № 9 до Президента України, Верховної Ради України, Генеральної прокуратури України та Ради суддів України та рішення зборів суддів апеляційних і окружних адміністративних судів щодо недопущення тиску на суддів при здійсненні ними правосуддя.

 3. Надіслати копію цього рішення до Ради суддів України.

 4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на Голову Ради суддів адміністративних судів України Кобилянського М.Г.

 

 Голова Ради суддів                                                 М.Г. Кобилянський 

   

 

 

 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру