Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

"Закон і бізнес" № 26 (1220) 26.06—01.07.2015

З інтерв’ю судді Коституційного Суду України у відставці, завідувача кафедри загальнотеоретичних та державно-правових наук Національного університету «Києво-Могилянська академія», доктора юридичних наук Миколи Козюбри газеті "Закон і бізнес" (№ 26 (1220) 26.06—01.07.2015).

"...Інше питання стосується адмін’юс­тиції. Я колись також не був прихильником її відокремлення, але згодом зрозумів, що вони мають бути автономними. Це пояснюється насамперед особливістю адміністративних судів: вони розглядають справи проти держави, а також специфікою адміністративного судочинства, аргументацією та складом суддів цієї ланки. Наприклад, у Європі не кожен суддя загальної юрисдикції може стати суддею адміністративної. Там здебільшого переважають юристи, які тривалий час працювали на державній службі, юристи-викладачі тощо. Інколи має місце підвищений віковий ценз. Тому я пристав на позицію якщо не повного  відокремлення, то збереження автономності цієї ланки. Адже ця інституція є одним із елементів забезпечення верховенства права й інструментом проти свавілля держави.

Мені інколи незручно казати суддям, аби вони відкрили підручник з конституційного права зарубіжних країн і почитали, що тенденція до відносної автономності адміністративної юстиції в Європі нині проглядається досить виразно. Така ж доля чекає і на нас. То чому ж тоді не закласти основи її функціонування зараз?"

 

Джерело - "Закон і бізнес" № 26 (1220) 26.06—01.07.2015


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру