Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Представники ВАСУ взяли участь у обговоренні Висновку Консультативної ради європейських суддів щодо ролі та повноважень голів судів

23 листопада 2016 року в Києві відбувся круглий стіл на тему: “Роль та повноваження голів судів: новий Висновок Консультативної ради європейських суддів та досвід судової реформи в Україні”, організований проектом Ради Європи “Підтримка впровадженню судової реформи в Україні”.

Участь у роботі круглого столу взяли заступник Голови  ВАСУ, секретар Пленуму ВАСУ Михайло Смокович і начальник відділу міжнародно-правового співробітництва суду Світлана Пилипець.

Також участь у заході взяли заступник Глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов, Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк, Голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ Борис Гулько, Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко, голова Апеляційного суду Запорізької області, член Консультативної ради європейських суддів від України Віктор Городовенко, голова  Апеляційного суду Донецької області Олександр Агеєв, Голова Департаменту правосуддя та правового співробітництва Ради Європи Ханне Юнкер, Голова Відділу з реформи сектору правосуддя Департаменту правосуддя та правового співробітництва Ради Європи Ліліт Данеґян, Співголова Секретаріату Консультативної ради європейських суддів та Консультативної ради європейських прокурорів Арташес Мелікян, керівник проекту Ради Європи Підтримка впровадженню судової реформи в Україні Андрій Кавакін.

Метою круглого столу було: презентувати Висновок № 19 Консультативної ради європейських суддів щодо ролі та повноважень голів суддів; обговорити основні положення зазначеного Висновку Консультативної ради європейських суддів з точки зору судової реформи в Україні.

На початку заходу заступник Голови ВАСУ, секретар Пленуму ВАСУ Михайло Смокович подякував його організаторам та учасникам і зазначив, що прийняття нового Висновку Консультативної ради європейських суддів щодо ролі та повноважень голів суддів є надзвичайно важливим з огляду на судову реформу в Україні. На думку заступника Голови ВАСУ, цей документ і присвячений його обговоренню круглий стіл сприятимуть приведенню законодавства України, яким регулюються питання судоустрою і статусу суддів у відповідність до європейських стандартів щодо ролі голів судів. Також він підкреслив важливість чіткого врегулювання діяльності та визначення повноважень голів судів, оскільки, як зазначено в тексті Висновку, саме вони покликані забезпечувати незалежність суддів із середини. Наприкінці свого вітального слова Михайло Смокович побажав учасникам круглого столу змістовної та плідної дискусії.

Під час заходу його учасники обговорили стандарти та рекомендації Ради Європи щодо ролі голів судів і зміни повноважень голів судів України як частину судової реформи. Також у ході круглого столу були обговорені питання повноважень Голови Верховного Суду України, ролі і повноважень голів судів касаційної інстанції, та особливостей здійснення повноважень головами судів на сході України.

 

Висновок № 19 Консультативної ради європейських суддів щодо ролі та повноважень голів суддів


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру