Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Відбулася серія семінарів з питань застосування судами виборчого законодавства

 

Протягом вересня – жовтня 2014 року Вищим адміністративним судом України за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні (проект “Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України”) проведено серію регіональних семінарів з питань застосування судами виборчого законодавства. Зокрема, такі семінари відбулися у м. Київ (17 вересня для суддів Київського апеляційного адміністративного округу, 18 вересня для суддів Харківського апеляційного адміністративного округу і 19 вересня для суддів Житомирського апеляційного адміністративного округу), м. Львів (24 і 25 вересня для суддів Львівського апеляційного адміністративного округу, 26 вересня для суддів Вінницького апеляційного адміністративного округу) та м. Одеса (30 вересня для суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного округу і 1 жовтня для суддів Одеського апеляційного адміністративного округу).
 
Участь у семінарах взяли судді апеляційних і окружних адміністративних судів, а також місцевих загальних судів зазначених апеляційних адміністративних округів, які спеціалізуються на розгляді виборчих спорів. Доповідачами на семінарах виступили заступник Голови ВАСУ, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І., а також запрошені експерти з питань виборчого законодавства Сергій Кальченко та Володимир Ковтунець (м. Київ, 18 вересня).
 
Семінари проводилися з метою надання Вищим адміністративним судом України, відповідно до пункту 4 частини першої статті 32 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», методичної допомоги судам нижчого рівня з ціллю забезпечення єдності судової практики щодо однакового тлумачення та застосовування виборчого законодавства при вирішенні виборчих спорів.
 
Під час семінарів експерти ознайомили учасників з основними положеннями Закону України «Про вибори народних депутатів України» та останніми змінами до нього, а також щодо захисту виборчих прав у світлі практики Європейського суду з прав людини. Також обговорили окремі питання застосування законодавства про вибори народних депутатів України, зокрема: територіальна організації виборів; утворення дільничних виборчих комісій; організація роботи виборчих комісій; статус членів виборчих комісій; припинення повноважень та заміни членів виборчих комісій; складання, уточнення та внесення змін до списків виборців на звичайних та спеціальних виборчих дільницях; інформаційне забезпечення виборів; передвиборна агітація; підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці; складання протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців; встановлення підсумків голосування окружною виборчої комісією; визнання недійсним голосування на виборчій дільниці.
 
Крім того, у ході семінару судді обмінялися думками стосовно особливостей розгляду виборчих справ та судовою практикою застосування судами законодавства про вибори народних депутатів України. На завершення кожного із семінарів усім учасникам було вручено сертифікати Національної школи суддів України.
 

 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру