Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Відбулася Щорічна міжуніверситетська весняна школа «Право на життя в міжнародному та національному законодавстві»

З 27 квітня по 1 травня 2015 року у Києві та Львові пройшла перша Щорічна міжуніверситетська весняна школа «Право на життя в міжнародному та національному законодавстві», що відбулася на базі Київського національного університету  імені Тараса Шевченка та Львівського національного університету  імені Івана Франка. Захід відбувся у межах проекту «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя», що впроваджується Координатором проектів ОБСЄ в Україні спільно з Вищим адміністративним судом України, Верховним Судом України та Національною школою суддів України за фінансової підтримки Уряду Канади.

Учасниками події стали представники органів державної влади України, Європейського суду з прав людини, науковці, провідні міжнародні та національні експерти у сфері захисту прав людини, а також кращі студенти-магістри, відібрані на конкурсній основі.

Від Вищого адміністративного суду у роботі Школи взяли заступник Голови ВАСУ Михайло Смокович, начальник Відділу міжнародно-правового співробітництва Світлана Пилипець та заступник начальника цього Відділу Володимир Бондарчук, головний спеціаліст Відділу узагальнення судової практики Анастасія Іваненко.

Метою проведення Школи було започаткування стійкої платформи для зміцнення спроможності молодих фахівців у галузі права у застосуванні механізмів захисту прав людини.

Під час заходу обговорено широкий спектр тем, що стосуються захисту права на життя в міжнародному та українському законодавстві. Зокрема, було представлено та обговорено огляд міжнародних правових інструментів захисту права на життя, регіональних інструментів захисту прав людини, таких як Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод, та їх застосовність на національному рівні. Також, було розглянуто тему захисту права на життя через призму міжнародного кримінального права та міжнародного гуманітарного права.

У своєму вітальному слові Михайло Смокович подякував усім учасникам заходу за готовність поділитися своїм досвідом. Оскільки проведення Щорічної міжуніверситетської весняної школи, відіграє важливу роль у покращенні ефективності захисту прав людини, утвердженні принципу верховенства права та підвищенні рівня обізнаності про право на життя. М. Смокович також зазначив, що ставши на шлях демократичних перетворень, українська держава визнала необхідність впровадження в українське судочинство та адміністративну практику європейських стандартів прав людини, а також створення передумов для зменшення кількості заяв до Європейського суду з прав людини проти України. Одними з таких передумов є дотримання державою зобов‘язань щодо права на життя, а також правових позицій Європейського суду та виконання його рішень.

Михайло Смокович переконаний, що потенціал для ефективного захисту прав людини на національному рівні є.

«Наскільки повноцінно він використовується сьогодні та буде використовуватися надалі, залежить від того, наскільки державні органи та інституції прагнуть захистити права людини в Україні, позбавивши її необхідності шукати захисту в Європейському суді з прав людини. У свою чергу судді адміністративних судів усвідомлюють необхідність застосування положень Конвенції та практики Європейського суду», - наголосив заступник Голови ВАСУ.

Михайло Смокович наголосив про те, що навчання є запорукою запровадження міжнародних стандартів в Україні. Навчатись повинні всі, цього вимагає сьогодення.

Учасники міжуніверситетської весняної школи упевнені, що її робота та напрацювання мають бути ґрунтом для подальших якісних змін у законодавстві та правозастосуванні в галузі прав людини.


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру