Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Тренінг для тренерів “Написання судових рішень у адміністративному судочинстві”

Національною школою суддів України спільно з проектом “Розробка стандартизованих програм підготовки суддів” Координатора проектів ОБСЄ в Україні 5 вересня 2017 року у м. Києві розпочато дводенний тренінг для тренерів навчального курсу спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді на тему: “Написання судових рішень у адміністративному судочинстві”.

Проректор НШСУ Наталія Шукліна у вступній промові зазначила, що якість судового рішення – основний критерій якості правосуддя. Метою тренінгу є надання практичних  порад і рекомендацій щодо удосконалення знань, умінь та навичок кандидатів (майбутніх суддів), викладачами яких будуть діючі судді. Проректор розповіла про великий обсяг розроблених навчальних програм у школі, про заплановане навчання кандидатів на посаду судді на лютий 2018 року, про очікування змін у процесуальні кодекси та заплановані коригування відповідних програм.

Керівник програми верховенства права і прав людини Координатора проектів ОБСЄ в Україні Наталія Ступницька зазначила, що проектом сфокусовано увагу на підтримці Національної школи суддів України у розробці навчальних програм підготовки суддів та кандидатів на посаду судді, а також реформування системи юридичної освіти загалом.

Менеджер проекту "Розробка стандартизованих програм підготовки суддів" Координатора проектів ОБСЄ в Україні Наталія Беца звернула увагу, що судове рішення є обличчям судді і від того, наскільки якісно написано рішення (вмотивовано, обґрунтовано, чітко,  зрозуміло тощо), залежить і думка громадськості про суд.

Учасники тренінгу висловили свої сподівання та очікування від тренінгу, серед яких: отримання нових знань і досвіду з викладацької діяльності, обмін думками, участь в обговоренні розроблених матеріалів, у дискусіях. Також відзначили позитивні тенденції Національної школи суддів України, а саме: на сьогодні (порівняно з минулим) будь-яка навчальна програма (її матеріали) проходить перевірку під час апробації.

Учасники тренінгу зможуть удосконалити навички щодо навчання кандидатів на посаду судді у:

- підготовці та написанні судових рішень у адміністративному судочинстві відповідно до законодавчих вимог та міжнародних стандартів щодо структури та змісту;

- правильному визначенні предмету та підстав спору, чіткому викладенні доводів сторін та інших учасників провадження, їх повному викладенні у тексті судового рішення, аналізі і оцінці усіх наявних доказів із забезпеченням дотримання прав учасників судового розгляду, гарантованих чинним національним та міжнародним законодавством;

- аналізі текстів судових рішень під кутом зору критеріїв правосудності та її складових (ясність, чіткість, легітимність, точність, зрозумілість, повнота, здійсненність тощо).

Джерело: офіційний веб-портал Національної школи суддів України


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру