Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Тренінг для тренерів з викладання курсу щодо Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод для кандидатів на посаду судді

5 вересня у м. Київ відбувся тренінг для тренерів (ТоТ) з викладання курсу для кандидатів на посаду судді «Європейська система захисту прав людини. Застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини адміністративними судами України» (Блок V. «Адміністративне судочинство»), розробленого у рамках проекту “Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя”, який впроваджується Координатором проектів ОБСЄ в Україні спільно з Верховним Судом України, Вищим адміністративним судом України, Національною школою суддів України та Міністерством юстиції України, за фінансової підтримки уряду Канади.

Участь у заході взяли судді апеляційних та окружних адміністративних судів, представники Національної школи суддів України та Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

Від Вищого адміністративного суду України участь у тренінгу взяли суддя, секретар першої судової палати Любов Гончар, суддя Валентина Юрченко та начальник Відділу міжнародно-правового співробітництва Світлана Пилипець.

Тренерами під час тренінгу виступили суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Сергій Уханенко, суддя Окружного адміністративного суду м. Києва Володимир Донець, суддя Першотравневого районного суду м. Чернівці Наталя Піхало, суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Інна Порозова, голова Перемишлянського районного суду Львівської області Андрій Савчак, суддя Городоцького районного суду Хмельницької області Сергій Шинкоренко, а також начальник управління з питань підготовки конституційних подань та дотримання прав на доступ до публічної інформації Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, експерт проекту «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя», експерт проекту Ірина Кушнір та начальник відділу науково-методичного забезпечення підготовки суддівського корпусу Національної школи суддів України Тетяна Фулей.

Під час ТоТ судді-викладачі змогли пройти цей навчальний курс як учасники та оволодіти методикою викладання змістовного матеріалу цього тренінгу. У ході роботи учасники проаналізували програму курсу, її логіку та перебіг; опрацювали роздаткові матеріали для учасників та викладачів; оволоділи методикою викладання кожного елемента програми курсу (міні-лекцій, тестування, практичного завдання); ознайомилися з розширеною програмою для викладачів.

Пройшовши тренінг судді-викладачі, змогли сформувати цілісне бачення викладання цього курсу та проаналізувати, чи розроблені навчальні матеріали достатньою мірою сприяють здобуттю навичок у кандидатів на посаду судді, на вироблення яких орієнтований курс.

Як і інші тренінги з вивчення Конвенції для суддів та кандидатів на посаду судді, цей тренінг передбачає обов’язкове опрацювання учасниками та учасницями визначених рішень ЄСПЛ до проходження тренінгу.

Основними темами цього навчального курсу є вивчення статті 11 Конвенції (в частині свободи об’єднань) та статті 2 Протоколу № 4 до Конвенції (свобода пересування). Особлива увага звертається на вивчення статті 13 Конвенції, яка гарантує право на ефективний засіб правового захисту. Оскільки тренінг розрахований на півдня, деякі теми винесені на самостійне опрацювання слухачами, зокрема, право на мирні зібрання та право на вільні вибори (стаття 3 Протоколу № 1 до Конвенції).

 

Використано матеріали офіційного веб-сайту Національної школи суддів України

 

 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру