Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Проведено серію навчальних тренінгів з питань застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики ЄСПЛ

 

Протягом квітня – травня 2015 року відбулася серія навчальних тренінгів для суддів адміністративних судів з питань застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини при здійсненні правосуддя. Заходи організовані в рамках проекту “Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя”, який впроваджується  Координатором проектів ОБСЄ в Україні спільно з Верховним Судом України, Вищим адміністративним судом України та Національною школою суддів України. Тренінги зокрема відбулися 8 - 9 квітня у м. Київ, 22 - 23 квітня у м. Львів та 14 – 15 травня у м. Дніпропетровськ.

Участь у тренінгах взяли судді апеляційних та окружних адміністративних судів, представники Національної школи суддів України та Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Тренерами під час цих заходів виступили судді Вищого адміністративного суду України Олександр Ситников та Тетяна Стрелець, суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Сергій Уханенко,  суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Віталій Брагар, суддя Харківського окружного адміністративного суду Людмила Волкова, суддя Львівського окружного адміністративного суду Роксолана Качур, а також експерти проекту “Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя” Маркіян Бем, Назар Кульчицький, Ірина Кушнір та Тетяна Фулей.

Протягом заходів учасники прослухали та обговорили зокрема такі теми: умови обмеження прав людини і основоположних свобод (законність, необхідність в демократичному суспільстві, дотримання балансу інтересів); право на повагу до приватного і сімейного життя (стаття 8 Конвенції). Цивільний та адміністративний аспекти статті 8 Конвенції; право на свободу вираження поглядів. Співвідношення статей 10 і 8 Конвенції, статей 10 та 11 Конвенції. Доступ до публічної інформації; свобода мирних зібрань. Особливості обмежень прав, передбачених статтями 10, 11 Конвенції, в аспекті боротьби з тероризмом; гарантії права на справедливий суд (пункт 1 статті 6 Конвенції); принцип юридичної визначеності (строки оскарження, скасування остаточних рішень), роль прокурора поза межами кримінального процесу; особливості застосування статті 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод; захист права власності: розгляд справ щодо оскарження рішень контролюючих та податкових органів; реалізація прав, гарантованих Конвенцією, без дискримінації. Стаття 14 Конвенції та Протокол № 12 до Конвенції; гендер як захищена ознака відповідно до статті 14 Конвенції. Гендерна рівність.

Також учасникам було продемонстровано пошук інформації щодо рішень Європейського суду з прав людини на таких інформаційних ресурсах, як пошукова база рішень Європейського суду з прав людини (www.hudoc.echr.coe.int), Програма «Освіта з прав людини для фахових юристів» (Програми HELP), а також веб-сайтах Міністерства юстиції України та Національної школи суддів України.

На завершення кожного із заходів усім учасникам були вручені сертифікати  Національної школи суддів України.


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру