Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Апарати вищих спеціалізованих судів повинні бути збережені, - заступник Голови ВАСУ Михайло Смокович

Якщо спочатку буде сформовано лише суддівський корпус Верховного Суду, а згодом вирішуватиметься питання з апаратами, то здійснювати судочинство Верховний Суд зможе, у кращому разі, місяців через три-чотири

Огляд ЗМІ. Не відновивши довіру до суду, ми втратимо державу - суддя у відставці Михайло Цуркан

ЮРЛІГА поспілкувалась із кандидатом у члени Вищої ради правосуддя

Пленум ВАСУ ухвалив ряд постанов, зокрема, про внесення змін до КАСУ щодо свободи мирних зібрань

Постанову «Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо свободи мирних зібрань», яку направлено до Ради з питань судової реформи

Інформаційний бюлетень щодо тримання мігрантів під вартою

Переклад на українську здійснено Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні на запит Вищого адміністративного суду України

На запит ВАСУ Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини підготовлено Висновок щодо Закону України «Про судоустрій і статус суддів»

У Висновку зазначено, що в цілому, Закон України «Про судоустрій і статус суддів» відповідає міжнародним стандартам. Водночас, наголошується, що заходи з реформування судової системи мають забезпечити розумний баланс між підзвітністю та незалежністю судді

Питання щодо умов обмеження прав людини і основоположних свобод висвітлили під час тренінгу у Харкові

5–6 липня 2016 року у місті Харкові відбувся навчальний тренінг з питань застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини при здійсненні правосуддя для суддів адміністративних судів. Захід було організовано в рамках проекту “Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя”, який впроваджується Координатором проектів ОБСЄ в Україні спільно з Верховним Судом України, Вищим адміністративним судом України та Національною школою суддів України.

Від Вищого адміністративного суду України участь у заході взяли судді Олена Калашнікова, Юрій Черпак та Віктор Швець.

Протягом тренінгу експерти проекту Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя Ірина Кушнір і Назар Кульчицький висвітлили питання щодо умов обмеження прав людини і основоположних свобод; права на повагу до приватного і сімейного життя; цивільного та адміністративного аспектів статті 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі – Конвенція); права на свободу вираження поглядів, співвідношення статей 10 і 8, 10 і 11 Конвенції; доступу до публічної інформації, свободи мирних зібрань.

Учасники тренінгу мали змогу ознайомитися з гарантіями права на справедливий суд відповідно до пункту 1 статті 6 Конвенції в контексті його тлумачення Європейським судом з прав людини (далі – ЄСПЛ) та специфікою принципу юридичної визначеності відповідно до кращої європейської практики. У ході заходу були також опрацьовані питання ролі прокурора поза межами кримінального процесу, захисту права власності у контексті розуміння майна відповідно до Конвенції, та гендерної рівності і захищених ознак згідно зі статтею 14 Конвенції. Також учасниками тренінгу було обговорено питання реалізації прав, гарантованих Конвенцією без дискримінації у контексті статті 14 Конвенції та Протоколу № 12.

Також судді мали змогу удосконалити свої навички пошуку інформації щодо рішень та ухвал на пошукових ресурсах ЄСПЛ (HUDOC), навчальних ресурсах Програма Ради Європи Навчання у сфері прав людини для представників юридичних професій (HELP), а також пошуку узагальнення практики ЄСПЛ на його офіційному веб-сайті.

Розгляд вищезазначених питань здійснювалися зокрема шляхом аналізу відповідних справ, що розглядалися ЄСПЛ та заяв, які до нього надходили.


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру