Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Спільне засідання Комітетів Американської торгівельної палати в Україні з питань правової політики та з питань оподаткування щодо використання угод про визнання винуватості як доказів у податкових спорах

 

 25 травня відбулось спільне засідання Комітету з питань правової політики та Комітету з питань оподаткування Американської торгівельної палати в Україні щодо використання угод про визнання винуватості як доказів у податкових спорах. Практику адміністративних судів із зазначених питань учасники обговорили разом із Олександром Нечитайлом, Головою Вищого адміністративного суду України; Олексієм Муравйовим, секретарем другої судової палати Вищого адміністративного суду України, Антоном Поляничком, заступником начальника Відділу забезпечення роботи Голови та заступників Голови Вищого адміністративного суду України, а також із Андрієм Журжієм, Першим заступником Голови Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.

 

Представники Американської торгівельної палати в Україні окреслили основну проблематику використання угод про визнання винуватості за статтею 205 Кримінального кодексу України (фіктивне підприємництво) у податкових спорах щодо третіх осіб, а також основні проблеми, що виникають у зв’язку з відповідною практикою. Крім того, учасники обговорили можливі методи вирішення такої проблеми.

 

У рамках дискусії представники Вищого адміністративного суду України окреслили основні аспекти щодо використання вироків із затвердженням угод про винуватість. Зокрема, Олександр Нечитайло підкреслив, що можливості формування єдиної практики для ВАСУ у цьому напрямку є обмеженими, зважаючи на повноваження Верховного Суду України. Олексій Муравйов зазначив, що такі вироки розглядаються у комплексі із іншими доказами і більшістю суддів не може розглядатись як безумовний доказ у податкових спорах. Антон Поляничко підкреслив, що у багатьох аспектах позиція ВАСУ з цього питання співпадає із позицією бізнесу.

 

 За результатами зустрічі було вирішено сформулювати перелік пропозицій для подальшої роботи над цією проблемою.


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру