Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Апарати вищих спеціалізованих судів повинні бути збережені, - заступник Голови ВАСУ Михайло Смокович

Якщо спочатку буде сформовано лише суддівський корпус Верховного Суду, а згодом вирішуватиметься питання з апаратами, то здійснювати судочинство Верховний Суд зможе, у кращому разі, місяців через три-чотири

Огляд ЗМІ. Не відновивши довіру до суду, ми втратимо державу - суддя у відставці Михайло Цуркан

ЮРЛІГА поспілкувалась із кандидатом у члени Вищої ради правосуддя

Пленум ВАСУ ухвалив ряд постанов, зокрема, про внесення змін до КАСУ щодо свободи мирних зібрань

Постанову «Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо свободи мирних зібрань», яку направлено до Ради з питань судової реформи

Інформаційний бюлетень щодо тримання мігрантів під вартою

Переклад на українську здійснено Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні на запит Вищого адміністративного суду України

На запит ВАСУ Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини підготовлено Висновок щодо Закону України «Про судоустрій і статус суддів»

У Висновку зазначено, що в цілому, Закон України «Про судоустрій і статус суддів» відповідає міжнародним стандартам. Водночас, наголошується, що заходи з реформування судової системи мають забезпечити розумний баланс між підзвітністю та незалежністю судді

Проведено низку семінарів з актуальних питань розгляду адміністративними судами України спорів окремих категорій

Протягом травня – червня  2016 року Вищим адміністративним судом України спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні у рамках проекту “Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України” проведено низку семінарів«Актуальні питання розгляду адміністративними судами України спорів окремих категорій».

Семінари, зокрема, відбулися  25 травня у м. Дніпро, 27 травня у м. Харків, 14 червня у м. Львів та 16 червня у м. Вінниця.

Участь у семінарах взяли судді та працівники апарату Вищого адміністративного суду України, судді апеляційних та окружних адміністративних судів Дніпропетровського, Харківського, Львівського та Вінницького апеляційних адміністративних округів.

Доповідачами на цих заходах були заступник Голови Вищого адміністративного суду України Михайло Цуркан (у Харкові та Вінниці), суддя, секретар третьої судової палати ВАСУ Дмитро Ліпський (у Львові), судді Вищого адміністративного суду України Світлана Головчук (у Львові), Галина Голубєва (у Вінниці), Любов Гончар (у Вінниці),Ігор Олендер (у Дніпрі та Львові),  Тетяна Розваляєва (у Львові), Юрій Черпак (у Львові) та Євгенія Усенко (у Харкові),начальник Управління вивчення судової практики та судової статистики ВАСУ Наталія Богданюк (у Харкові),  суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Ангеліна Шлай (у Дніпрі) та експерт з питань виборчого праваСергій Кальченко (у Дніпрі).

Метою семінарів було надання адміністративним судам України методичної допомоги та рекомендаційних роз’яснень з питань застосування законодавства щодо вирішення адміністративних справ.

Під час проведення семінарів учасники мали змогу заслухати та обговорити проблемні питання щодо вирішення адміністративними судами податкових і земельних спорів, спорів з приводу проходження публічної служби та звільнення з неї, спорів з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб,  практики застосування законодавства про судовий збір, а також інші проблемні питання, що виникають при розгляді спорів окремих категорій адміністративними судами згаданих апеляційних адміністративних округів. Також судді обговорили проблемні питання, які виникають у судовій практиці при визначенні підсудності спорів, та основні причини порушення норм процесуального права.

Крім того, учасники були ознайомлені з позицією та поглядами Вищого адміністративного суду України щодо удосконалення Кодексу адміністративного судочинства України та забезпечення єдності судової практики в процесі реформування судової системи. 

 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру