Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Відбулася серія семінарів з питань застосування судами виборчого законодавства на місцевих виборах

Протягом вересня – жовтня 2015 року Вищим адміністративним судом України за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні (проект «Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України»), Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя», Ради Європи (спільний проект Європейського Союзу та Ради Європи "Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні" та проект «Реформа виборчої практики в Україні») проведено 8 семінарів на тему: «Застосування виборчого законодавства на місцевих виборах». Зокрема, такі семінари відбулися 25 вересня у м. Львів (для суддів Львівського апеляційного адміністративного округу), 28 вересня у м. Одеса (для суддів Одеського апеляційного адміністративного округу), 6 жовтня у м Дніпропетровськ (для суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного округу), у м. Харків (8 жовтня для суддів Харківського апеляційного адміністративного округу і 9 жовтня для суддів Донецького апеляційного адміністративного округу), 13 жовтня у м. Київ (для суддів Київського апеляційного адміністративного округу), 15 жовтня у м. Житомир (для суддів Житомирського апеляційного адміністративного округу) та 16 жовтня у м. Вінниця (для суддів Вінницького апеляційного адміністративного округу).

Участь у семінарах взяли судді апеляційних і окружних адміністративних судів, а також місцевих загальних судів зазначених апеляційних адміністративних округів. Доповідачами на семінарах виступили заступник Голови ВАСУ Михайло Смокович, експерт з питань виборчого законодавства Сергій Кальченко, а також  юристи Секретаріату Європейського суду з прав людини Дмитро Третьяков і Тарас Вавринчук.

Семінари проводилися з метою надання Вищим адміністративним судом України, відповідно до пункту 4 частини першої статті 32 Закону України „Про судоустрій і статус суддів”, методичної допомоги судам нижчого рівня з метою однакового застосування норм Конституції та законів України у судовій практиці на основі її узагальнення та аналізу судової статистики, а також надання спеціалізованим судам рекомендаційних роз'яснень з питань застосування законодавства щодо вирішення справ відповідної судової спеціалізації.

Під час семінарів експерти ознайомили учасників з основними положеннями Закону України «Про місцеві вибори», а також з окремими питаннями застосування законодавства про місцеві вибори, зокрема: територіальна організація місцевих виборів; система виборчих комісій на місцевих виборах; складання та уточнення списків виборців на місцевих виборах; висування та реєстрація кандидатів на місцевих виборах; відмова у реєстрації, скасування рішення про реєстрацію кандидата (кандидатів); інформаційне забезпечення та передвиборна агітація на місцевих виборах; голосування, підрахунок голосів виборців, визнання голосування на виборчій дільниці недійсним, встановлення підсумків голосування та результатів місцевих виборів. Також експерти зробили огляд практики Європейського суду з прав людини щодо статті 3 Протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Крім того, у ході семінарів судді обмінювалися думками стосовно особливостей розгляду виборчих справ та судовою практикою застосування судами законодавства про місцеві вибори.

 На завершення кожного із семінарів усім учасникам було вручено сертифікати Національної школи суддів України.

 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру