Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Апарати вищих спеціалізованих судів повинні бути збережені, - заступник Голови ВАСУ Михайло Смокович

Якщо спочатку буде сформовано лише суддівський корпус Верховного Суду, а згодом вирішуватиметься питання з апаратами, то здійснювати судочинство Верховний Суд зможе, у кращому разі, місяців через три-чотири

Огляд ЗМІ. Не відновивши довіру до суду, ми втратимо державу - суддя у відставці Михайло Цуркан

ЮРЛІГА поспілкувалась із кандидатом у члени Вищої ради правосуддя

Пленум ВАСУ ухвалив ряд постанов, зокрема, про внесення змін до КАСУ щодо свободи мирних зібрань

Постанову «Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо свободи мирних зібрань», яку направлено до Ради з питань судової реформи

Інформаційний бюлетень щодо тримання мігрантів під вартою

Переклад на українську здійснено Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні на запит Вищого адміністративного суду України

На запит ВАСУ Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини підготовлено Висновок щодо Закону України «Про судоустрій і статус суддів»

У Висновку зазначено, що в цілому, Закон України «Про судоустрій і статус суддів» відповідає міжнародним стандартам. Водночас, наголошується, що заходи з реформування судової системи мають забезпечити розумний баланс між підзвітністю та незалежністю судді

Судді адміністративних судів продовжують знайомитися з практикою регулювання питань захисту інтелектуальної власності в країнах ЄС

З 19 по 21 липня 2016 року в приміщенні Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) відбувся другий семінар  поглибленого рівня для представників адміністративних судів України з питань захисту прав інтелектуальної власності. Захід відбувся у рамках проекту ЄС Twinning «Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні».

Участь у заході взяли судді ВАСУ Світлана Головчук та Тетяна Розваляєва, начальник відділу міжнародно-правового співробітництва ВАСУ Світлана Пилипець та інші співробітники апарату ВАСУ, судді апеляційних та окружних адміністративних судів, а також судді Господарського суду міста Київ.

Експертами тренінгу виступили представник Іспанського відомства з питань патентів і торговельних марок (ІВПТМ) Сільвія Наварез, суддя Апеляційного господарського суду м. Мадрид Альберто Аррібас та суддя Господарського суду м. Аліканте Луісом Антоніо Солером. На початку заходу Сільвія Наварез  провела загальний огляд законодавства ЄС з питань ІВ, розкрила зміст основних етапів еволюції захисту прав ІВ в Іспанії, а також ознайомила присутніх з роботою іспанської міжгалузевої комісії з боротьби з контра фактом.  Основні модулі тренінгу були присвячені таким темам як знаки для товарів і послуг, патентне право, промисловий зразок, незареєстрований промисловий зразок та запасні частини.

 Суддя Господарського суду м. Аліканте Луіс Антоніо Солер зупинився на особливостях такого об’єкта промислової власності як знаки для товарів і послуг, розглянув принципи захисту добре відомих знаків, нормативно-правову базу для захисту знаків з репутацією та причини конфліктів між знаками. У якості прикладів були наведені рішення іспанського суду щодо торговельних марок ЄС (м. Аліканте), Господарського суду м. Аліканте, Суду справедливості ЄС у справах L'Oreal, Adidas AG-Marca Mode CV, Intel-CPM, Davidoff, Lloyds.  

У рамках доповіді, присвяченій патентному праву, суддя Апеляційного господарського суду м. Мадрид Альберто Аррібас презентував інформацію про основні аспекти Угоди ТРІПС, розглянув положення Директиви 2004/48/ЄС , а також розкрив поняття позову про визнання права власності, який використовується для створення безпечних умов здійснення промислової або комерційної діяльності та дозволяє уникнути неочікуваних позовів про порушення прав на патент. Також у фокусі уваги були питання про визнання недійсності патенту, вичерпання прав на патент, інші об'єкти, які використовуються для захисту прав на винахід (сертифікат додаткової охорони), топографії інтегральних мікросхем; аналізувалася судова практика із зазначених питань.

В рамках модуля щодо промислових зразків були розглянуті рішення Суду загальної юрисдикції ЄС у справах щодо використання міжнародного промислового зразка в сегменті обладнання для конференційних систем, а також рекламної продукції для ігор. Обговорювалося питання правової охорони незареєстрованих промислових зразків, які є загальновідомими в межах ЄС. Були порушені проблеми охорони в ЄС промислових зразків, які стосуються запчастин, та детально проаналізоване рішення Суду ЄС у справі Ford Motor/Wheeltrims щодо порушення прав власника торговельної марки Ford.

У заключній частині тренінгу присутнім було вручено сертифікати про участь у заході. Постійний радник проекту ЄС Twinning «Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні» Пабло Роденас подякував представникам адміністративних судів України за активне обговорення питань, винесених на розгляд, а також висловив сподівання продовжити плідну співпрацю з українськими фахівцями в майбутньому.

До уваги учасників заходу: На офіційному веб-порталі Державної служби інтелектуальної власності України за цим посиланням  http://sips.gov.ua/ua/tw_19-210716  учасники заходу та всі бажаючі можуть завантажити матеріали семінару.

Джерело – офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України

    


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру