Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Експерти ІРРП відзначили зростання рівня інформаційної відкритості веб-сайтів судів

Громадська організація «Інститут розвитку регіональної преси» (ІРРП) за сприяння проекту Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні» репрезентувала результати інформаційного моніторингу веб-сайтів судів, що проводився у 2016 році.

У заході, що відбувся у Києві 31 травня 2017 року, узяли участь прес-секретарі та працівники, відповідальні за наповнення веб-сайтів, Верховного Суду України, вищих спеціалізованих судів, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України, Ради суддів України, судів апеляційної інстанції. 

Вищий адміністративний суд України представляли заступник начальника відділу міжнародно-правового співробітництва Володимир Бондарчук, головний спеціаліст відділу інформаційно-комунікаційної діяльності суду Галина Гаєвська.

Виступаючи з вітальним словом, керівник проекту «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні» Андрій Кавакін нагадав про те, що Консультативна рада європейських судів у Висновку №7 (2005) про правосуддя та суспільство звернула увагу, що самі суди повинні брати участь у поширенні інформації про доступ до правосуддя, зокрема й через інтернет-сайти, за роботу яких відповідають суди.

Перший заступник виконавчого директора ІРРП Ольга Труфанова повідомила про реалізований Інститутом проект «Сприяння прозорості влади: моніторинг відкритості веб-сайтів центральних органів виконавчої влади, судів та місцевих органів влади України». Вона зазначила, що офіційні веб-сайти органів влади, у тому числі й органів судової влади, є одним з найефективніших способів донесення інформації про їхню діяльність, адже громадяни можуть отримати необхідну для них інформацію 24 години на добу 7 днів на тиждень.

О. Труфанова з приємністю зазначила, що здійснення моніторингу веб-сайтів судів виявилося вдячною роботою, тому що працівники судів зайняли активну позицію, швидко та ефективно реагували на зауваження експертів, виявили інтерес до підвищення рівня відкритості для громадян.

Медіа-юрист, адвокат ІРРП Людмила Панкратова ознайомила з методикою  проведення моніторингу, а саме розповіла, за якими кількісними та якісними характеристиками рівня інформаційної відкритості було оцінено веб-сайти. У 2016 році досліджено веб-сайти та веб-сторінки 47 судів: Верховного Суду України, вищих спеціалізованих та апеляційних судів. Експерт зазначила, що за рік рівень інформаційної відкритості судів зріс на 10%, що є високим показником. Такого результату вдалося досягти завдяки злагодженій роботі працівників апаратів судів і їх заінтересованості в покращенні комунікації з громадянами.

Медіа-юрист, адвокат громадської організації «Платформа прав людини» Людмила Опришко проаналізувала результати дослідження за кожною групою параметрів моніторингу та звернула увагу на окремі недоліки інформаційного наповнення веб-сайтів судів.

Учасникам заходу представили найкращі сайти і на прикладах пояснили, як краще здійснювати їх наповнення.

За результатами моніторингу переможцем рейтингу відкритості судів став Вінницький апеляційний адміністративний суд (зберіг за собою перше місце з 2015 року), отримавши 84,94%, друге місце – у Апеляційного суду міста Києва (результат – 74,58%), третє – у Апеляційного суду Житомирської області (72,61%). Також зазначимо, що на четвертому місці – Київський апеляційний адміністративний суд (71,82%). Вищий адміністративний суд України посів  восьме місце з результатом 65,01%.

 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру