Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Голова Вищого адміністративного суду України взяв участь другому засіданні Керівного комітету проекту Ради Європи

Голова Вищого адміністративного суду України Олександр Нечитайло взяв участь у другому засіданні Керівного комітету проекту Ради Європи “Підтримка впровадженню судової реформи в Україні”, що відбулося у Києві 24 січня 2017 року.  Від ВАСУ участь у заході також взяла начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Світлана Пилипець.

У засіданні також взяли участь представники Верховного Суду України, вищих спеціалізованих судів, Ради суддів України, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України, Державної судової адміністрації України, Верховної Ради України, Адміністрації Президента України, Міністерства юстиції України, Посольства Великої Британії в Україні, а також Голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг і менеджер проекту РЄ “Підтримка впровадженню судової реформи в України” Андрій Кавакін.

Під час заходу представники органів державної влади України надали оцінку співробітництву з проектом РЄ Підтримка впровадженню судової реформи в України (далі – Проект) у 2016 році.

Голова ВАСУ Олександр Нечитайло, в свою чергу, подякував Проекту за залучення адміністративних судів до заходів, присвячених, зокрема, питанням ролі та повноважень голів судів, імунітету судді та процедури його зняття, кримінальної відповідальності суддів і відповідальності суддів на підставі рішень Європейського суду з прав людини, функціонування правосуддя під впливом конфлікту на сході та півдні України, та функціонування правосуддя в Україні в рамках судової реформи, участь у яких брав також Вищий адміністративний суд України.

Оцінюючи співробітництво ВАСУ з Проектом, Олександр Нечитайло зазначив, що не всі пропозиції суду були схвалені. Це стосувалося, зокрема, запитів про проведення правової експертизи Закону України Про судоустрій і статус суддів.

Утім, ми з розумінням ставимося до причин такої відмови, оскільки українська державна влада, зокрема законодавча і виконавча, не демонструвала консолідовану позицію у цьому питанні. На жаль, це може в подальшому призвести до небажаних наслідків, адже встановити можливі недоліки у новоприйнятому законодавстві краще було би до початку його застосування, за сприяння провідних європейських експертів, зокрема, щоб не допускати порушень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, - наголосив Голова ВАСУ.

Олександр Нечитайло запропонував визначити експертизу і вдосконалення матеріального законодавства у сфері судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів нагальним пріоритетом першого півріччя 2017 року.

Крім цього, у зв’язку з невідповідністю українського законодавства європейським стандартам, що була встановлена Європейським судом з прав людини у справах Волков проти України і Куликов та інші проти України, а також потенційною появою справ у ЄСПЛ щодо звільнення суддів та інших питань статусу суддів у результаті застосування до них окремих недосконалих повноважень законодавства, Голова ВАСУ наголосив на важливості проведення системної експертизи Закону України Про судоустрій і статус суддів і Закону України Про Вищу раду правосуддя з метою недопущення порушень прав людини в ході здійснення судочинства.

Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва ВАСУ Світлана Пилипець додала, що разом із цим у першому півріччі необхідно зосередитися на вдосконаленні процесуальних кодексів і приведенні їх у відповідність до вищезгаданого матеріального законодавства.

Учасники засідання обговорили результати роботи проекту у 2016 році та план роботи проекту у 2017 році, що складається з чотирьох компонентів: підтримка розвитку законодавства, система відповідальності судді, система альтернативного вирішення спорів і виконання рішень Європейського суду з прав людини. Зокрема, план передбачає проведення протягом року експертного аналізу Закону України Про Вищу раду правосуддя та положень Регламенту Вищої ради правосуддя на відповідність їх положень стандартам і рекомендаціям Ради Європи, експертного аналізу законодавчих актів, що стосуються питань судової реформи та проектів законів, що стосуються нових вищих судів України, альтернативного вирішення спорів, а також системи суддівської відповідальності. Планується проведення аналізу експертами Ради Європи законодавства та практики, що стосуються виконання рішень Європейського суду з прав людини в Україні та проведення робочих зустрічей із Офісом Урядового уповноваженого у справах ЄСПЛ і відповідними представниками органів державної влади України з питань виконання рішень ЄСПЛ. У рамках проекту на 2017 рік заплановано також  розробку та проведення тренінгу для новопризначених суддів Верховного Суду, а також розробку та доопрацювання дорожньої карти із запровадження механізмів альтернативного вирішення спорів в Україні (з акцентами на медіацію та арбітраж) і початок інформаційної компанії з їх запровадження. Планом роботи проекту у 2017 році передбачається також проведення міжнародної конференції з питань, які стосуються функціонування судів на сході України.

 

 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру