Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

ВАСУ продовжує ознайомлювати суддів із міжнародними та національними стандартами у сфері захисту прав мігрантів та біженців

 

17 жовтня 2014 року у м. Львів відбувся семінар для суддів Львівської та Волинської областей на тему «Захист прав мігрантів та біженців. Міжнародні та національні стандарти». Захід було організовано Вищим адміністративним судом України спільно з громадською організацією «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» в рамках реалізації проекту «Сприяння доступу до справедливого правосуддя, попередження катувань, жорстокого поводження та дискримінації по відношенню до неврегульованих мігрантів та шукачів притулку в місцях тримання мігрантів України», що виконується за підтримки Посольства Королівства Нідерланди в Україні.
 
Метою семінару стало ознайомлення суддів з останніми змінами в законодавстві України у сфері міграції, практикою розгляду спорів щодо статусу біженця та особи, яка потребує додаткового захисту, тимчасово переміщених осіб, примусового видворення з України іноземців та осіб без громадянства, що шукають міжнародного захисту, а також нещодавніми рішеннями Європейського суду з прав людини у справах, пов’язаних з наданням притулку. Участь у заході взяли судді Львівського апеляційного, Львівського окружного та Волинського окружного адміністративних судів, а також Мостиського районного суду Львівської області, Ківерцівського районного суду Волинської області та Луцького міськрайонного суду Волинської області.
 
Радник УВКБ ООН з правових питань Дмитро Плечко висвітлив такі теми як «Внутрішньо переміщені особи в Україні», «Міжнародні та європейські стандарти в сфері міграції та надання притулку. Їх застосування в правовій системі України» та «Особливості розгляду справ щодо статусу біженця та додаткового захисту». Виступ судді Львівського апеляційного адміністративного суду Василя Гуляка був присвячений аналізу національної практики розгляду спорів щодо статусу біженця, особи, яка потребує додаткового захисту та примусового видворення іноземців та осіб без громадянства. Програмний директор Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Тухан Едієв зробив виступ на тему «Доступ до процедури отримання міжнародного захисту в Україні. Досвід щодо примусового видворення шукачів міжнародного захисту, осіб без громадянства, дітей без супроводу та уразливих категорій мігрантів». Учасники семінару також обговорили проблемні питання розгляду цієї категорії спорів, характерні для північно-західного регіону України. Зокрема, адвокат Всеукраїнського благодійного фонду «Право на захист» Антон Максимов розповів про виклики в роботі з шукачами міжнародного захисту в  Україні.

 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру