Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Питання судового захисту прав та свобод особи в умовах конфлікту в Україні обговорили під час круглого столу у Києві

Заступник Голови Вищого адміністративного суду України Михайло Цуркан взяв участь у круглому столі на тему: «Судовий захист прав та свобод особи в умовах конфлікту в Україні та заяви щодо України до Європейського суду з прав людини», який відбувся 22 червня 2016 року в м. Київ у рамках проекту Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні».

Участь у заході також взяли суддя Верховного Суду України Олександр Волков, голова Апеляційного суду Донецької області Олександр Агєєв, судді Апеляційного суду Луганської області Віталій Кострицький та Олександр Чобур, в.о. Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Ольга Давидчук, голова відділу з реформи сектору правосуддя Департаменту правосуддя та правового співробітництва Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Ліліт Данегян, проекту Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні» Андрій Кавакін, професор кафедри цивільного і кримінального процесуального права Школи права Мадридського університету Комплутенсе Лорена Бахмаєр Вінтер, а також представники Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищого господарського суду України, Міністерства юстиції України, громадянського суспільства та Ради Європи.

Метою заходу стало обговорення прогалин законодавства та судової практики щодо конфлікту в Україні, які потенційно можуть розглядатись як відсутність в Україні ефективного засобу юридичного захисту та бути підставою подання заяв до Європейського суду з прав людини; надання пропозицій щодо шляхів вирішення цієї проблеми на національному рівні з метою забезпечення ефективних механізмів захисту особи в умовах конфлікту в Україні та попередження подання відповідних заяв до ЄСПЛ, а також інформування учасників заходу про думку експертів щодо вказаної ситуації та про практику європейських країн за схожих обставин.

У своєму виступі заступник Голови ВАСУ – Михайло Цуркан відзначив, що внаслідок того, що Україна, на жаль, зіткнулася з безпрецедентною для нас проблемою – втратою контролю над частиною власної суверенної території, виникла значна кількість соціальних, політичних, правових проблем, над вирішенням яких працюють державні органи та громадськість.

Вирішення цих проблем поставило велику кількість завдань перед усіма гілками влади та громадянами.

Наслідком збройної агресії проти України та окупації частини території стало те, що порушуються практично всі права і свободи, захищені Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод та протоколами до неї, порушуються права фізичних і юридичних осіб, зокрема постали серйозні проблеми щодо гарантування права на справедливий суд.

Наразі, надзвичайно гострими й такими, що потребують якнайшвидшого вирішення стали проблеми, пов’язані з недоліками національного законодавства та судового захисту в умовах конфлікту. Вивчення досвіду європейських країн щодо судового захисту прав людини в умовах конфліктів  є основою вирішення ряду проблем, особливо у контексті розгляду відповідних скарг Європейським судом з прав людини.

У ході круглого столу був презентований звіт Центру громадянських свобод «Правосуддя в екзилі: дотримання права на справедливий суд на сході України, включно із територією, тимчасово непідконтрольною українському уряду».

  


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру