Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Апарати вищих спеціалізованих судів повинні бути збережені, - заступник Голови ВАСУ Михайло Смокович

Якщо спочатку буде сформовано лише суддівський корпус Верховного Суду, а згодом вирішуватиметься питання з апаратами, то здійснювати судочинство Верховний Суд зможе, у кращому разі, місяців через три-чотири

Огляд ЗМІ. Не відновивши довіру до суду, ми втратимо державу - суддя у відставці Михайло Цуркан

ЮРЛІГА поспілкувалась із кандидатом у члени Вищої ради правосуддя

Пленум ВАСУ ухвалив ряд постанов, зокрема, про внесення змін до КАСУ щодо свободи мирних зібрань

Постанову «Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо свободи мирних зібрань», яку направлено до Ради з питань судової реформи

Інформаційний бюлетень щодо тримання мігрантів під вартою

Переклад на українську здійснено Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні на запит Вищого адміністративного суду України

На запит ВАСУ Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини підготовлено Висновок щодо Закону України «Про судоустрій і статус суддів»

У Висновку зазначено, що в цілому, Закон України «Про судоустрій і статус суддів» відповідає міжнародним стандартам. Водночас, наголошується, що заходи з реформування судової системи мають забезпечити розумний баланс між підзвітністю та незалежністю судді

Судді разом з міжнародними та національними експертами обговорили проблемні питання вирішення виборчих спорів

7 жовтня 2014 в Києві відбувся круглий стіл «Вирішення виборчих спорів: відкриті питання та поточні виклики». Організатори заходу: Вищий адміністративний суд України, Європейська комісія за демократію через право (Венеціанська комісія), Координатор проектів ОБСЄ в Україні.
 

Участь у круглому столі взяли, зокрема, заступник Голови Вищого адміністративного суду України, секретар Пленуму ВАСУ Михайло Смокович, Посол, Координатор проектів ОБСЄ в Україні Вайдотас Верба, представник підрозділу з питань виборів Венеціанської Комісії Ради Європи Гайол Мартін-Мікалеф, міжнародні експерти з питань виборчого права – експерти Ради Європи Довидас Вяткаускас та Овен Мастерс, співсекретар Дорадчого комітету з питань спорів, реєстру Європейського суду з прав людини Дмитро Третьяков, національні експерти з питань виборчого права – доцент кафедри загальнотеоретичних та державно-правових наук Національного університету «Києво-Могилянська академія», президент Інституту виборчого права  Юрій Ключковський, експерт з питань виборчого права Координатора проектів ОБСЄ в Україні Сергій Кальченко, радник з правових питань Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) Денис Ковриженко, директор Інституту медіа права, експерт Реанімаційного пакету реформ Тарас Шевченко, судді та працівнику апарату Вищого адміністративного суду України, а також судді апеляційних та окружних адміністративних судів.

Під час роботи круглого столу учасники обговорили рекомендації Венеціанської комісії та Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ щодо виборчого законодавства в Україні, практику Європейського суду з прав людини з питань вирішення виборчих спорів, а також судову практику щодо розгляду виборчих спорів судами України.
 

Під час свого виступу на відкритті заходу, заступник голови ВАСУ Михайло Смокович зазначив, що адміністративні суди розглядають виборчі спори з моменту свого виникнення. Весь цей час перед судами постають різного роду проблемні питання при вирішенні спорів, пов’язаних із виборами. «Але в цілому суди справляються зі своєю функцією відновлення виборчих прав громадян, попри те, що суспільство кожного разу пропонує нові виклики, а виборче законодавство важко назвати стабільним», - зауважив М.Смокович.

Координатор проектів ОБСЄ в Україні Вайдотас Верба порекомендував сприймати вибори не як виклик, а як можливість змінити систему на краще. Він побажав сил в реалізації цих можливостей. Також він підкреслив, що найближчі парламентські вибори будуть дуже важливими, адже міжнародна громадськість очікує, що новий парламент буде готовим до реформаторських змін в країні.

Експерт Ради Європи Овен Мастерс озвучив деякі попередні рекомендації Венеціанської комісії та ОБСЄ для України, які стосувалися прийняття виборчого кодексу, зміни порядку реєстрації кандидатів у депутати, фінансування виборчої кампанії, неупередженості виборчої комісії, порядку оскарження.

Що стосується процедури оскарження, то, на думку міжнародних експертів, вона повинна бути чіткою і прозорою. Терміни розгляду виборчих справ повинні бути стислими, рішення справедливими і такими, які забезпечують рівні можливості для виборців і для кандидатів, спостерігачі повинні мати змогу бути присутніми під час розгляду таких справ.

 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру