Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Судді адміністративних судів обговорили актуальні питання розгляду адміністративними судами спорів окремих категорій

2 – 3 грудня 2015 року у місті Краматорськ відбувся семінар «Актуальні питання розгляду адміністративними судами спорів окремих категорій», який був організований Вищим адміністративним судом України спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні (проект “Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України”) за підтримки спільного проекту Європейського Союзу та Ради Європи "Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні".

Участь у семінарі взяли судді Вищого адміністративного суду України, судді апеляційного та окружних адміністративних судів Донецького апеляційного адміністративного округу, а також представники Координатора проектів ОБСЄ в Україні та Ради Європи.  З доповідями виступили заступник Голови ВАСУ Михайло Цуркан, судді ВАСУ Валентина Ємельянова та Євгенія Усенко, керівник науково-дослідного відділу Секретаріату Європейського суду з прав людини Стефано Пьєдімонте Бодіні, суддя, член Вищої ради юстиції Грузії Вахтанг Тордія, а також експерт Координатора проектів ОБСЄ в Україні Назар Кульчицький.

Головною метою семінару було надання адміністративним судам України методичної допомоги та рекомендаційних роз’яснень з питань застосування законодавства щодо вирішення адміністративних справ. 

Протягом семінару учасники мали змогу заслухати та обговорити зокрема питання щодо вирішення адміністративними судами податкових спорів, земельних спорів, спорів з приводу проходження та звільнення з публічної служби.

Також до відома суддів було доведено судову практику Верховного Суду України та Вищого адміністративного суду України з метою забезпечення однакової судової практики зазначених категорій спорів на всій території України та уникнення можливих недоліків у роботі суддів.

Крім того, за допомогою експертів з ОБСЄ, Ради Європи та Грузії учасники семінару обговорили такі важливі на сьогодні теми як загальні умови прийнятності та правові питання, пов'язані із застосуванням Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод на територіях, що зазнали збройного конфлікту, застосування практики Європейського суду з прав людини в умовах сьогодення, а також  досвід Грузії у вирішенні проблемних питань, пов’язаних зі здійсненням судочинства у зв’язку з втратою державою контролю над частиною своєї території.

 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру