Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Учасники міжнародної конференції розробили рекомендації щодо покращення комунікативної діяльності суддів зі ЗМІ та громадськістю

 
 
Учасники міжнародної конференції «Зміцнення довіри громадськості до судової влади через покращення взаємної комунікації», організованої за підтримки Проекту USAID «Справедливе правосуддя» спільно з Радою суддів України та Державною судовою адміністрацією України, за результатами дводенної роботи розробили рекомендації щодо покращення комунікативної діяльності суддів зі ЗМІ та громадськістю, які найближчим часом будуть представлені Раді суддів України для подальшого затвердження і використання у роботі усіх судів та суддів.
 
У рекомендаціях, зокрема, визначається, що розвиток комунікаційної діяльності суду є одним з пріоритетних напрямків, передбачається, налагодження роботи єдиного Прес-центру судової влади України, впроваджується обов’язковість створення та виконання комунікаційної стратегії у кожному суді, йдеться про необхідність активізації роботи Національної школи суддів щодо закріплення професійних навиків комунікаційної діяльності, а також рекомендується у кожному суді обрати суддів-спікерів.
 
 
Участь у заході який відбувся 24-25 лютого 2015 року, взяли судді та працівники апаратів судів, органів суддівського самоврядування, міжнародні експерти з питань зв’язків з громадськістю у судах зі Сполучених Штатів Америки та Великобританії, а також представники засобів масової інформації. Вищий адміністративний суд України представляли судді Валентина Ємельянова і Тетяна Чумаченко та керівник прес-служби ВАСУМарія Швенько.
Учасники конференції шукали шляхи створення ефективної системи взаємодії між судами, громадськістю й засобами масової інформації. У рамках конференції відбувся також спеціалізований тренінг на тему «Зв’язки з громадськістю у судах».
 
Особливо цікавим для суддів та прес-секретарів судів виявився міжнародний досвід налагодження ефективної комунікації, який представили експерти з питань зв’язків з громадськістю у судах зі Сполучених Штатів Америки та Великобританії. Так, директор з урядових та громадських зв’язків суду Округу Колумбія Ліа Гуровітц розповіла про неформальні способи поширення інформації про суд, такі як дні відчинених дверей, зустрічі з посадовцями місцевих органів влади. Надзвичайно важливо, за словами експерта, проводити активну просвітницьку діяльність, ознайомлювати учнів середньої школи, студентів із роботою судової установи. В їхній практиці школярі початкової школи часто відвідують суд, дізнаються про те, як відбувається процес, і навіть випробовують себе у ролі судді.
Цікавою для учасників конференції була демонстрація сучасного ефективного методу судових комунікацій – використання соціальних мереж  Facebook, Twitter, YouTube. Ці засоби, переконані міжнародні експерти,  дозволяють оперативно й доступно доносити інформацію, а також зацікавити в роботі суду молодше покоління.
 
Заступник Виконавчого Директора Відділення Судової Адміністрації Верховного Суду Штату Індіана (США) Девід Ремондіні зосередився на порадах щодо комунікаційної діяльності суду в період кризових ситуацій, а також на ролі прес-секретаря суду під час взаємодії зі ЗМІ.
 
Огляд щодо відкритості й доступності Верховного Суду Об’єднаного Королівства Великобританії представив директор з комунікацій цієї установи Бенджамін Уілсон. Він розповів, що з часу відкриття Верховного Суду (2005 рік) публікуються прес-релізи кожного з рішень Суду. Підготовлені помічниками суддів за консультації з суддями, вони оприлюднюються одночасно з повним текстом рішення. При цьому обов’язково зазначається, що ці прес-релізи повинні використовуватися лише як довідкова інформація про результат і мотивацію рішення, їх не слід вважати самим джерелом права. Із відгуків користувачів відомо, що ця практика є надзвичайно корисною для студентів-правників і журналістів.
 
Учасникам конференції важливо було також почути про успішні моделі комунікаційної діяльності, які вже працюють у вітчизняних судах. Так, своїм досвідом налагодження ефективного спілкування зі ЗМІ та громадськістю поділилися з присутніми Голова Вінницького апеляційного адміністративного суду Віталій Кузьмишин та заступник керівника апарату цього суду Інна Грищук, керівник прес-служби Вищого адміністративного суду Марія Швенько, прес-секретар Львівського апеляційного адміністративного судуОльга Давид та прес-секретар Одеського окружного адміністративного суду Надія Бойко.

 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру