Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Представники Вищого адміністративного суду України взяли участь у конференції щодо вирішення спорів в режимі онлайн

19 та 20 вересня 2017 року в м. Києві відбулася конференція «Суди і вирішення спорів в режимі онлайн: покращення доступу до правосуддя», організована Програмою Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) реформування сектору юстиції «Нове правосуддя». Від ВАСУ участь у заході взяли судді Олена Калашнікова та Юрій Черпак, а також начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Світлана Пилипець, начальник управління інновацій Віктор Магрело та начальник управління забезпечення діяльності керівництва суду Олена Перова.

   У засіданні також взяли участь представники Вищої ради правосуддя, Ради суддів України, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України, Державної судової адміністрації України, Верховної Ради України, Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства юстиції України, громадянського суспільства включно з громадськими організаціями та бізнес асоціаціями, аналітичних центрів, вищих навчальних закладів, ЗМІ, міжнародних організацій-донорів, які впроваджують діяльність у сфері верховенства права в Україні, розробники програмного забезпечення та підприємці.

Метою заходу було ознайомлення суддів, адвокатів, медіаторів, представників органів державної влади, суддівського самоврядування, громадянського суспільства з можливостями онлайн врегулювання спорів як засобу, що сприяє їх швидкому вирішенню, зменшенню завантаженості суддів та підвищенню задоволеності сторін спору результатами його вирішення.

 

Під час заходу його учасники мали змогу ознайомитися з історією розвитку онлайн врегулювання спорів і його перевагами, а також кращими практиками впровадження та застосування відповідних програм онлайн врегулювання спорів у Канаді, Європі та США.

Також учасники конференції обговорили питання практичного застосування онлайн врегулювання спорів на прикладі онлайн засобу вирішення спорів Rechtwijzer, впровадженого Радою правової допомоги Нідерландів у рамках державного-приватного партнерства, третейського суду з вирішення цивільних спорів Ванкувера (Британська Колумбія, Канада) тощо. Крім цього в ході заходу відбулася демонстрація роботи системи онлайн врегулювання спорів, під час якої справи були висвітлені під кутом зору кожної сторони. Так, присутні розглянули питання здійснення аналізу фактичних обставин справи системою.

На початку заходу керівник програми USAID «Нове правосуддя» Девід Вон і директор Офісу з питань демократії та врядування USAID Томас Уайт підкреслили актуальність теми конференції та висловили сподівання.

За результатами роботи конференції планується сформувати рекомендації щодо розвитку онлайн врегулювання спорів в Україні. 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру