Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Представники Вищого адміністративного суду України взяли участь у зустрічі, присвяченій питанням запобігання корупції стосовно суддів

14 грудня 2016 року в Києві у рамках оціночного візиту експертів Групи держав Ради Європи проти корупції (GRECO) до України, відбулася зустріч на тему: “Запобігання корупції стосовно суддів”.

Від Вищого адміністративного суду України участь у зустрічі взяли заступник Голови ВАСУ, секретар Пленуму ВАСУ Михайло Смокович і провідний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва суду Михайло Литвин.

Також участь у заході взяли представники Конституційного Суду України, Верховного Суду України, вищих спеціалізованих судів, Національного агентства з питань запобігання корупції, юрист та аналітик Ради Європи Лаура Санз Леві, глава делегації України для участі в роботі GRECO Михайло Буроменський, представники секретаріату GRECO Майкл Янсен і Роман Шлапак, а також експерти GRECO: Державний радник Секретаріату Державної комісії з попередження корупції Республіки Македонія Владімір Георгієв, юрист комітету з правових питань Парламенту Фінляндії Маржа Туокіла, суддя Верховного суду Республіки Хорватія Джуро Сесса, заступник Генерального прокурора Федеративної Республіки Німеччина Райнер Хорнунг.   

У ході зустрічі її учасники обговорили питання врегулювання конфлікту інтересів, декларування майнового стану, дотримання інших обмежень, визначених антикорупційним законодавством для суддів у контексті судової реформи в Україні. Представники судів висловили позитивне відношення до реформи в цілому та наголосили на важливості якісної реалізації останньої з метою недопущення порушень прав людини та здійснення тиску на судову владу. Так, Михайло Смокович зазначив, що позитивними є, зокрема, новели судової реформи в Україні щодо: усунення можливостей впливу Верховної Ради України на процедуру добору та призначення суддів, можливості визнання Україною юрисдикції Міжнародного кримінального суду, впровадження процедури медіації, звернення особливої уваги на доброчесність і компетентність кандидатів на посади суддів, а також впровадження конституційної скарги. При цьому заступник Голови ВАСУ зазначив, що подібні реформи доцільно здійснювати еволюційним шляхом, оскільки надмірна революційність може призвести до негативних наслідків.

За результатами оціночного візиту до України експертів Групи держав Ради Європи проти корупції, ними буде підготовлено звіт, що розглядатиметься на пленарному засіданні  GRECO у червні 2017 року.

 

 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру