Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Апарати вищих спеціалізованих судів повинні бути збережені, - заступник Голови ВАСУ Михайло Смокович

Якщо спочатку буде сформовано лише суддівський корпус Верховного Суду, а згодом вирішуватиметься питання з апаратами, то здійснювати судочинство Верховний Суд зможе, у кращому разі, місяців через три-чотири

Огляд ЗМІ. Не відновивши довіру до суду, ми втратимо державу - суддя у відставці Михайло Цуркан

ЮРЛІГА поспілкувалась із кандидатом у члени Вищої ради правосуддя

Пленум ВАСУ ухвалив ряд постанов, зокрема, про внесення змін до КАСУ щодо свободи мирних зібрань

Постанову «Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо свободи мирних зібрань», яку направлено до Ради з питань судової реформи

Інформаційний бюлетень щодо тримання мігрантів під вартою

Переклад на українську здійснено Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні на запит Вищого адміністративного суду України

На запит ВАСУ Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини підготовлено Висновок щодо Закону України «Про судоустрій і статус суддів»

У Висновку зазначено, що в цілому, Закон України «Про судоустрій і статус суддів» відповідає міжнародним стандартам. Водночас, наголошується, що заходи з реформування судової системи мають забезпечити розумний баланс між підзвітністю та незалежністю судді

Суддям необхідно знати та активно застосувати практику Європейського суду задля ефективного захисту прав людини

 

Про це заявив Голова Вищого адміністративного суду України Олександр Нечитайло сьогодні, 21 листопада 2014 року,під час відкриття ІІІ Міжнародного форуму з практики Європейського суду з прав людини, який проводиться у рамках співпраці Координатора проектів ОБСЄ в Україні з Національною школою суддів України, Верховним Судом України та Вищим адміністративним судом України.
 
Як зазначив Голова ВАСУ, для адміністративних судів України питання урахування національними судами судової практики Європейського суду та забезпечення доступу до неї є вкрай важливим, оскільки відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.
 
Олександр Нечитайло відзначив також позитивну тенденцію щодо збільшення випадків застосування адміністративними судами практики Європейського суду під час вирішення справ чи прийняття процесуальних рішень. На переконання Голови Вищого адмінсуду, цьому значно сприяло надання адміністративним судам відповідної методичної допомоги Вищим адміністративним судом України, який постійно аналізує практику Європейського суду та інформує судові інстанції нижчого рівня щодо важливих судових рішень з посиланнями, у яких джерелах можна знайти відповідне рішення.
 
Він, зокрема, наголосив на тому, що головним завданням суддів є розуміння принципів, які Європейський суд з прав людини висуває як основоположні при прийнятті судових рішень. Тому суддів адміністративних судів під час тематичних навчань спрямовують на необхідність відійти від так званого юридичного позитивістського підходу та застосовувати національне законодавство у світлі принципів судової практики Європейського суду з прав людини.
 
Довідково. Захід проводиться в рамках проекту “Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя”, метою якого є зміцнення захисту прав людини при здійсненні правосуддя в Україні.
 
У рамках Форуму судді та юристи Європейського суду з прав людини, українські адвокати, науковці та судді обговорять актуальні питання діяльності ЄСПЛ, проблеми застосування європейської практики в Україні. поліпшення умов утримання під вартою, питання свободи мирних зібрань в Україні, третейського розгляду справ тощо.
 
ІІІ Міжнародний форум з практики Європейського суду з прав людинивідбуватиметься протягом 21-23 листопада у місті Львові за участі Львівського національного університету імені Івана Франка.

 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру