Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Судді адміністративних судів навчаються застосуванню практики ЄСПЛ та Суду ЄС

Протягом двох днів, 1416 квітня 2016 року, триватиме семінар «Застосування практики Європейського суду з прав людини та Суду ЄС в контексті розгляду адміністративних спорів. Доступ до правосуддя. Основоположні права», що проводиться в рамках Інструменту технічної допомоги та обміну інформацією TAIEX. Вищий адміністративний суд України вперше організовує подібний захід. 

У семінарі беруть участь виконувач обов’язків Голови Вищого адміністративного суду України Михайло Цуркан, експерти – суддя Верховного адміністративного суду Австрії Гайнріх Ценс та суддя Адміністративного суду міста Відня (Австрія), Генеральний секретар Європейської асоціації суддів адміністративних судів Едіт Целлер, а також  судді Вищого адміністративного суду України, апеляційних і окружних адмінсудів.

Вітаючи учасників семінару, Михайло Цуркан відзначив, що для адміністративних судів України питання врахування всіма національними судами практики Європейського суду з прав людини  та забезпечення доступу до неї становлять великий інтерес, зокрема щодо вивчення досвіду європейських країн у сфері організації роботи з ознайомлення суддів із судовою практикою Європейського суду з прав людини.

М. Цуркан нагадав, що Угода про асоціацію між Україною та ЄС є безпрецедентним міжнародним договором серед тих, що укладала Україна за час своєї незалежності, який охоплює майже всі сфери життєдіяльності держави.

«Не останнє місце серед положень Угоди займають питання зміцнення судової системи, покращення її ефективності, гарантування її незалежності та неупередженості. Підписання Угоди виводить політичну співпрацю між Україною та ЄС на новий рівень, а це ще раз свідчить про відданість України спільним для всіх європейських країн цінностям верховенства права, захисту прав людини. Ще у 1996 році у своїй Конституції наша держава визначила, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю. Ефективні механізми здійснення правосуддя, забезпечення прав людини важливі не лише для громадян України, українських підприємств та організацій, й для розвитку ефективної економічної інтеграції, для зростання інвестицій в нашу економіку», наголосив Михайло Цуркан. 

Під час семінару увазі учасників буде запропоновано обговорення таких питань, як джерела походження основоположних прав, можливі порушення основоположних прав, колізії між Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод та законодавством ЄС.

У рамках першої частини заходу буде зроблено практичний огляд різних вибраних положень національного  законодавства, зокрема, щодо організації роботи з доведення до відома суддів нових рішень Європейського суду з прав людини.

Друга частина семінару присвячуватиметься впливу Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та законодавства ЄС на положення процесуального законодавства.  

У рамках семінару експерти представлять шість реальних справ, які свого часу були подані до національних судів окремих держав. Учасникам запропонують їх обговорення.

 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру