Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Відповідність національної практики суддівської відповідальності європейським стандартам обговорили під час круглого столу

27 жовтня 2015 року у м. Київ, у рамках зустрічі мережі національних представників проектних команд та головних національних партнерів з реформи правосуддя, відбувся круглий стіл «Дисциплінарна відповідальність суддів», який організований Проектом Ради Європи «Підтримка реформи системи суддівської відповідальності в Україні».

У круглому столі зокрема узяли участь Голова Департаменту правосуддя та правового співробітництва Рада Європи Ханне Юнкер, член Вищої ради юстиції Алла Олійник, член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Михайло Макарчук, заступник Голови Національної Ради судівництва, суддя Військового суду у Варшаві Пьотр Рачковскі, заступник Голови Офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко, голова Відділу з питань реформи сектору правосуддя Ради Європи Ліліт Данегян, експерти Ради Європи – суддя Верховного Суду Хорватії, віце-президент Консультативної ради європейських суддів Джуро Сеса та Голова суду у Флорісдорфі (м. Відень) Герхард Райснер, а також інші судді та представники громадських організацій України, Вірменії, Грузії, Молдови та Польщі.

Від Вищого адміністративного суду України у заході узяли участь заступник Голови суду Михайло Цуркан, суддя ВАСУ, член Ради суддів України Тетяна Чумаченко та начальник Відділу міжнародно-правового співробітництва Світлана Пилипець.

 

Робота круглого столу відбувалася у форматі двох секцій присвячених наступним темам: відповідність національних систем суддівської відповідальності європейським стандартам: законодавство, інституції, процедури; система дисциплінарних санкцій щодо судді та практика їхнього застосування.

 

Під час обговорення в рамках першої сесії заступник Голови ВАСУ Михайло Цуркан зазначив: «До ВАСУ оскаржуються рішення  Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Вищої ради юстиції. При цьому залишається невирішеною проблема, розв’язання якої так і не запропоновано у ході підготовки змін до Конституції та судової реформи.  Самі судді ВАСУ є тими суб’єктами, щодо яких зазначені органи можуть розглядати дисциплінарні скарги» (нагадаємо, що на проблему залежності суддів, що уповноважені переглядати рішення ВРЮ, від цієї інституції вказував і ЄСПЛ у справі «Волков проти України»).

 

Також Михайло Цуркан висловив думку щодо недоречності фактичного дублювання процедур оскарження рішень Вищої кваліфікаційної комісії суддів України і до Вищої ради юстиції, і до адміністративного суду, адже члени Вищої ради юстиції керуються чітко визначеними процедурними правилами,  що фактично робить Вищу раду юстиції квазісудовим органом. Тому доцільно залишити зазначені повноваження виключно або Вищій раді юстиції, або суду.

 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру