Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Представники ВАСУ взяли участь у круглому столі, присвяченому посиленню потенціалу інституції Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

28 вересня 2017 року в м. Києві відбувся круглий стіл «Посилення потенціалу інституції українського Омбудсмена: рекомендації щодо змін до нормативно-правової бази, що регулює діяльність Уповноваженого з прав людини», організований в рамках проекту «Впровадження кращого європейського досвіду з метою посилення інституційного потенціалу Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини для захисту прав і свобод людини», що впроваджується в рамках інструменту Європейського Союзу Twinning.

Від ВАСУ участь у заході взяли начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Світлана Пилипець та начальник управління вивчення судової практики та судової статистики Наталія Богданюк.

У круглому столі взяли участь Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська, Надзвичайний і Повноважний Посол, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюґ Мінґареллі, Керівник Офісу Омбудсмена Сейму Литовської Республіки Аугустінас Нормантас, Голова Вищого адміністративного суду Литовської Республіки Гінтарас Крижевічус, Директор Інституту права Литви Юргіта Паужайте-Кулвінскене, науковці та представники міжнародних організацій-донорів і громадянського суспільства.

Метою заходу було обговорення рекомендацій щодо змін до нормативно-правової бази, що регулює діяльність Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (далі – Уповноваженого), підготовлених у ході впровадження одного з компонентів зазначеного проекту. Так, литовські й австрійські експерти зробили оцінку діючої нормативно-правової бази та провели порівняльний аналіз із кращими європейськими практиками в сфері прав людини.

Зазначені рекомендації містять, зокрема, пропозиції щодо заохочення права на ефективне управління, зміцнення незалежності Уповноваженого, підвищення ефективності процедури розгляду Уповноваженим скарг, заохочення ефективного державного управління через посередництво, зміцнення взаємин із законодавцем, обмеження ролі Уповноваженого в юридичному представництві, гармонізації законів про рівність, захисту персональних даних та доступу до публічної інформації, обмеження втручання в судові розгляди, а також доступу до правосуддя.

Так, в частині нормативного контролю в адміністративних судах рекомендується встановити, що Уповноважений повинен мати пряме право вжити заходів для оскарження нормативно-правових актів в адміністративних судах, а запит про перевірку законності окремих нормативно-правових актів повинен бути обмежений питаннями, що входять безпосередньо до компетенції Уповноваженого.

Під час заходу Уповноваженим серед інших рекомендацій було виокремлено пропозицію щодо прийняття Кодексу належної адміністративної поведінки, в якому мають міститися положення щодо практичних кроків на шляху до більшої ефективності, прозорості та підзвітності державних органів.

У ході круглого столу Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюґ Мінґареллі повідомив, що у Європейському Союзі будуть пильно стежити за процесом призначення Уповноваженого та зазначив, що Офіс Уповноваженого може розраховувати на підтримку у реалізації рекомендацій європейських експертів щодо реформування відомства. 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру