Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Відбулася презентація проекту Звіту за результатами моніторингу діяльності Громадської ради доброчесності

         28 вересня 2017 року у м. Київ відбулася презентація проекту Звіту за результатами моніторингу діяльності Громадської ради доброчесності в контексті стандартів та рекомендацій Ради Європи. Захід організовано спільно Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація правників України» та проектом Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні».

 Участь у заході взяли Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко, суддя Верховного Суд України Олександр Прокопенко, Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков, керівник Головного департаменту правової політики Адміністрації Президента України Костянтин Красовський, Голова Департаменту правосуддя та правового співробітництва Ради Європи Ханне Юнкер, а також члени Ради суддів України, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Громадської ради доброчесності, Асоціації правників України, представники Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ, Національної школи суддів України, представники та експерти Ради Європи, громадських і міжнародних організацій, а також науковці.

Від Вищого адміністративного суду України участь у заході взяли начальник  Відділу узагальнення судової практики Володимир Котвицький, начальник Управління забезпечення діяльності суду Олена Перова та головний спеціаліст Відділу міжнародно-правового співробітництва Володимир Бондарчук.

Метою заходу була презентація проекту Звіту за результатами моніторингу діяльності Громадської ради доброчесності в контексті стандартів та рекомендацій Ради Європи, який підготовлений експертами проекту Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні», членами Асоціації правників України Ольгою Лопушанською та Микитою Нураліном.

Об‘єктом дослідження зазначеного Звіту були документи Громадської ради доброчесності (далі – ГРД), розміщені на інформаційному порталі ГРД, а саме: інформація, висновки про невідповідність та окремі думки членів ГРД щодо професійної етики та доброчесності 269 кандидатів на посади суддів Верховного Суду. За результатами проведеного дослідження, з метою удосконалення діяльності ГРД та дотримання нею рекомендацій Ради Європи щодо оцінювання суддів (кандидатів на посади суддів) у Звіті надані такі пропозиції:

-         розробити і затвердити об‘єктивні та формалізовані критерії оцінювання ГРД кандидатів на посади суддів та поінформувати суспільство про них;

-        розробити і затвердити єдині стандарти підготовки документів ГРД, а також їх типову структуру. Вказувати у подальших документах норми законодавства, міжнародні стандарти, правила професійної етики, які були порушені кандидатом;

-   під час здійснення аналізу інформації про кандидатів на посаду судді перевіряти отриману інформацію, використовувати лише надійні джерела;

-         уніфікувати підходи щодо віднесення певних обставин до підстав для надання висновку або інформації;

-         утриматись від оцінки професійної компетенції в цілому та оцінки судових рішень зокрема;

-        забезпечити можливість ознайомлення кандидатом із документом ГРД до його опублікування;

-   забезпечити інституційну сталість ГРД шляхом розробки і затвердження методології збору та перевірки інформації, методології та типової структури документів ГРД.

Учасники заходу мали змогу обговорити результати представленого моніторингу в контексті стандартів Ради Європи щодо незалежності судової гілки влади та оцінювання суддів, а також запропонувати рекомендації щодо подальшої імплементації стандартів Ради Європи до процесу кваліфікаційного оцінювання суддів.


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру