Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

У Києві обговорювали Спільний звіт про проблемні питання внутрішньо переміщених осіб

13 грудня 2016 року відбулася Конференція Норвезької ради у справах біженців  – презентація Спільного звіту, що узагальнює проблемні питання законодавства в частині реєстрації, документації, реалізації майнових та житлових прав, призначення соціальних виплат та пенсій, з якими стикаються особи, постраждалі від збройного конфлікту. Участь у заході з боку ВАСУ взяли суддя ВАСУ Олександр Стародуб та головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Дарина Мудрак.

Захід відкривали директор представництва Норвезької ради у справах біженців в Україні Крістофер Мейлі та Заступник Представника Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні Ноель Кальхун. У першій частині конференції виступили народний депутат України Оксана Білозір, заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука, директор Координаційного центру з надання  правової допомоги Андрій Вишневський, позаштатний радник Міністерства соціальної політики України з питань ВПО у Донецькій області Валерій Панченко, суддя-спікер Апеляційного суду Луганської області Віталій Кострицький. Доповідачі торкнулися таких тем, як захист прав осіб,  що постраждали від конфлікту на сході України: перспективи прийняття законопроектів щодо реєстраційних та майнових прав Верховною Радою України; вжиті заходи і плани Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб щодо вирішення проблемних питань, пов’язаних з реєстрацією, документацією осіб, постраждалих від конфлікту, їх майновими і житловими правами; практика місцевих центрів з надання правової допомоги в Донецькій та Луганській областях з питань підтвердження цивільних станів, реєстрації та документації майнових (житлових) прав, встановлення юридичних фактів щодо осіб, постраждалих від конфлікту на Сході України; особи, що постраждали від конфлікту на підконтрольній і непідконтрольній уряду України території в Донецькій області: практика юридичного розв’язання проблем, які порушені у Спільному звіті; справи про захист прав ВПО, відновлення втраченого провадження.

Під час другої частині Конференції робота велася у двох тематичних робочих групах, в рамках яких учасники обговорили проблемні питання, підняті у Спільному звіті, та запропоновані шляхи їх вирішення. Під час засідання робочих групп організаторами було організоване прямее включення із центрів надання правової допомоги Норвезької ради в Сєвєродонецьку та Краматорську. В рамках першої групи обговорювали проблемні питання реалізації майнових, житлових та земельних прав осіб, постраждалих від збройного конфлікту на Сході України, зокрема такі: оподаткування нерухомості, розташованої в зоні АТО; фіксація руйнувань, механізми оцінки шкоди; компенсація за зруйноване чи пошкоджене майно; пільгове кредитування для ВПО; створення реєстру об’єктів нерухомості, зокрема покинутих житлових будинків; експропріація (примусове вилучення майна). Друга група обговорювала проблемні питання реалізації прав внутрішньо переміщених осіб та осіб, постраждалих від збройного конфлікту на Сході України, в частині реєстрації, документації, призначення соціальних виплат та пенсій, а саме: перетин лінії зіткнення особами, які постійно проживають в населених пунктах, де органи державної влади не здійснюють свої повноваження, та які втратили паспорт; неможливість реєстрації місця проживання на непідконтрольній території, складність процедури отримання паспорту вперше, складність отримання соціальних виплат та пенсій ВПО;  реєстрація ВПО, отримання довідки малолітніми особами, скасування довідки; доступ до правосуддя та безоплатної вторинної правової допомоги.

 

Норвезька рада у справах біженців є міжнародною неурядовою некомерційною гуманітарною організацією, яка з 1946 року надає допомогу біженцям і вимушеним переселенцям у 25 країнах світу. На Сході України рада працює з листопада 2014 року

 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру