Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Розпочато розробку навчального курсу щодо застосування статті 8 ЄКПЛ та практики ЄСПЛ

1–3 листопада у м. Львів відбулося перше засідання робочої групи з розробки навчального курсу щодо застосування статті 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини. Захід організований в рамках проекту “Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя”, який впроваджується Координатором проектів ОБСЄ в Україні спільно з Верховним Судом України, Вищим адміністративним судом України та Національною школою суддів України.

До складу робочої групи увійшли судді адміністративних судів, місцевих загальних та апеляційних судів, а також представники Національної школи суддів України. Від адміністративних судів до складу робочої групи зокрема увійшли суддя Вищого адміністративного суду України Тетяна Стрелець, суддя окружного адміністративного суду міста Києва Володимир Донець, суддя Полтавського окружного адміністративного суду Олександр Кукоба та суддя Львівського  окружного адміністративного суду Ростислав Москаль

У ході засідання учасники обговорили основні принципи розробки навчального курсу по Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі – ЄКПЛ) для суддів, з урахування методики навчання, яка грунтується на навичках.

Протягом засідання робочої групи учасники працювали в малих групах щодо формування так званого «короткого списку» проблемних ситуацій, які найчастіше виникають у суддівській практиці у спорах, пов’язаних із захистом прав, гарантованих статтею 8 ЄКПЛ; формування переліку суддівських навичок, якими повинні оволодіти судді наприкінці курсу; методики досягнення навчальних цілей та набуття навичок; розробки практичних вправ (кейсів) та завдань до них; розробки нотаток для фасилітаторів до практичних вправ (кейсів) та завдань до них; роздаткових матеріалів для тренерів (фасилітаторів).

Також учасники робочої групи обговорили питання висвітлення у новому навчальному курсі змісту та обсягу прав, які захищаються статтею 8 ЄКПЛ, елементи “трискладового тесту”, підстави виправданості втручання у права, гарантовані ЄКПЛ, співвідношення статей 8 зі статтями 5, 6, 13 Протоколу першого ЄКПЛ та ін.

Завершити розробку вказаного курсу та впровадити його у процес підготовки суддів заплановано у 2017 році. 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру