Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Судді адміністративних судів обговорили актуальні питання розгляду окремих категорій адмінспорів

 

24 – 25 листопада 2014 року у місті Києві відбувся семінар «Актуальні питання розгляду адміністративними судами України спорів окремих категорій»,організованийВищим адміністративним судом України спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні в рамках проекту ОБСЄ “Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України”.
Участь у семінарі взяли заступник Голови ВАСУ, секретар Пленуму ВАСУ Михайло Смокович, судді та працівники апарату ВАСУ, судді апеляційних та окружних адміністративних судів, а також представники Координатора проектів ОБСЄ в Україні.
З доповідями виступили секретар третьої судової палати ВАСУ Василь Юрченко, судді ВАСУ Любов Гончар, Валентина Юрченко та Ігор Олендер, заступник начальника Відділу забезпечення роботи Голови та заступників Голови ВАСУ Антон Поляничко, а також представники Асоціації податкових радниківЛариса Врублевська, Володимир Бевза та Оксана Пузько.
Головною метою семінару було надання адміністративним судам України методичної допомоги та рекомендаційних роз’яснень з питань застосування законодавства щодо вирішення адміністративних справ. 
Під час семінару учасники обговорили, зокрема, питання щодо вирішення адміністративними судами податкових спорів, земельних спорів, спорів з приводу проходження та звільнення з публічної служби. У ході тренінгу судді ознайомилися також з національними та міжнародними стандартами захисту прав мігрантів та біженців.
Представники Асоціації податкових радників висвітлили питання щодо трансфертного ціноутворення, зокрема, основні аспекти практичного застосування законодавства (контрольовані операції, розрахунок вартісного критерію, джерела інформації, звітність, документація), визначення пов’язаних осіб, проведення перевірок, відповідальність платників податків, методи визначення звичайної ціни.
Крім цього, під час заходу до відома суддів апеляційних та окружних адміністративних судів було доведено судову практику Верховного Суду України та Вищого адміністративного суду України з метою забезпечення однакової судової практики зазначених категорій спорів на всій території України та уникнення можливих недоліків у роботі суддів.

 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру