Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Представники ВАСУ взяли участь у семінарі з прозорого та ефективного судового управління

 

З 26 по 28 квітня 2017 року в Києві відбувся семінар з прозорого та ефективного судового управління.

Захід було організовано Програмою розвитку комерційного права (CLDP) Міністерства торгівлі США у співпраці з Вищим адміністративним судом України, Вищим господарським судом України та Вищою радою правосуддя.

Метою семінару стало дослідження для визначення шляхів адаптації кращих американських і міжнародних практик із вирішення питань ефективного здійснення правосуддя в українських судах,  у тому числі зведення до мінімуму необґрунтованих скарг на неналежні дії чи недостатню добросовісність суддів, судової етики та конфліктів інтересів у контексті американської практики та Кодексу суддівської етики України, управління справами, застосування висновків експертів.

Участь у заході взяли дипломат економічного відділу Посольства США в Україні в місті Києві Трей Ватсон, старший радник CLDP Ннамді Езера, суддя Філіп Кенінг і старший суддя Майкл Каніф судів Міннесоти, радник з питань управління судами L. L. Jacobson & Co., LLC Лінда Джейкобсон, юрист CLDP Дмитро Скринька, а також представники ВАСУ, Вищого господарського суду України, Вищої ради правосуддя, судді та працівники адміністративних і господарських судів.

Від Вищого адміністративного суду України у семінарі взяли участь судді ВАСУ Ігор Олендер, Олена Калашнікова, Лариса Мороз, Віктор Швець та працівники апарату суду.

У вступному слові суддя ВАСУ Олена Калашнікова висловила вдячність організаторам семінару і відзначила, що прозоре та ефективне судове управління без перебільшення слід вважати однією з ключових складових механізму здійснення правосуддя, а лідерство, керівництво та стратегічне планування, провідне місце яких сьогодні визнається в управлінні юридичними особами приватного права в усьому світі, повинні отримувати більше уваги і в органах державної влади та, зокрема, в судах і установах судової системи. Вже декілька років у центрі уваги і суспільства, і судової спільноти залишаються питання судової етики, правил поведінки суддів, зовнішньої комунікації судової влади, а також посилення довіри суспільства до суду і, водночас, захисту суддів і судів від неправомірного тиску шляхом зумисної дискредитації суддів і судової влади. Безумовно, в основі вирішення цих проблем є постановлення суддями справедливих і законних судових рішень. Водночас, важливими є й знання та розуміння суддями методики побудови позитивного іміджу судової влади та вміння адекватно реагувати на виклики, що постають перед судовою владою у суспільстві сучасного типу. Тому вкрай важливими і цінними є досвід зарубіжних колег, суддів і судових адміністраторів щодо належного надання судами послуг їх користувачам, та можливість українських учасників семінару ознайомитися з ним.

Під час семінару його учасники обговорили принципи та характеристики успішно функціонуючої судової системи, дослідили відмінності між лідерством і керівництвом та важливість співпраці між головою суду та керівником апарату суду під час управління судом. Також у ході заходу були обговорені питання основних елементів управління проходженням справ у суді, практичного застосування методів ефективного лідерства для досягнення організаційних цілей та управління змінами з акцентом на забезпеченні стійкого успіху, ключових підвалин професійної досконалості та стійкої публічної довіри до чесності системи правосуддя, а також методів захисту від спроб отримання несправедливої переваги чи здійснення тиску на посадових і службових осіб судової гілки влади шляхом подання до компетентних суб’єктів безпідставних звинувачень у корупції або інших порушеннях етики. Однією з тем обговорення стало також питання необхідності призначення експертиз, використання висновків експертів і альтернативних ефективних інструментів подолання правових суперечностей у ході розгляду справи.

За результатами заходу буде складено комплекс конкретних рекомендацій, структурованих на основі його порядку денного, спрямований на адаптацію для України кращих американських і міжнародних практик із зазначених питань.

 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру