Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Судді ВАСУ долучилися до обговорення питання виконання рішень Європейського суду з прав людини

17 червня 2015 року судді Вищого адміністративного суду України Катерина Леонтович, Людмила Черпіцька та Михайло Цуркан взяли участь у роботі круглого столу «Виконання рішень Європейського суду з прав людини», організованого Міністерством юстиції України та Офісом Ради Європи в Україні.

Круглий стіл було присвячено питанням запровадження превентивних та компенсаційних засобів юридичного захисту для оскарження умов тримання під вартою відповідно до вимог Європейського суду з прав людини.

На круглому столі було представлено вимоги Європейського суду з прав людини разом з пропозиціями щодо превентивних та компенсаційних засобів юридичного захисту, які можуть бути запроваджені в Україні.

Головною метою круглого столу стало докладне обговорення таких питань:

-                    який з механізмів, запропонованих експертами, міг би стати найкращим засобом юридичного захисту в контексті України,

-                    подальші заходи, що мають бути вжиті для його запровадження.

Експерти Ради Європи під час круглого столу зазначали, що в численних рішеннях Європейського суду з прав людини стосовно умов тримання під вартою в Україні звертається увага на те, що передбачені українським законодавством засоби правового захисту не можуть вважатися ефективними. На думку європейських експертів, Україні потрібно  запровадити і підтримувати пенітенціарну політику відповідно до рекомендацій Ради Європи в тому сенсі, що тримання під вартою, особливо досудове, має бути і залишатися винятковим заходом.

   Йшлося також про те, що Комітет міністрів Ради Європи підготував ряд рекомендацій Україні щодо пенітенціарної сфери, спрямованих в тому числі на недопущення приниження гідності осіб, що тримаються під вартою.


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру