Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Тривають заходи із підготовки суддів-тренерів з питань застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики ЄСПЛ

 22 – 24 грудня ц.р. у смт. Козин (Київська обл.) відбулася Методологічна школа для суддів-тренерів з питань застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини. Захід організовано в рамках проекту “Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя”, який впроваджується  Координатором проектів ОБСЄ в Україні спільно з Верховним Судом України, Вищим адміністративним судом України та Національною школою суддів України.

Участь у заході взяли судді від адміністративних, господарських та загальних судів, а також представникиНаціональної школи суддів України та  Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Зокрема, з боку адміністративних судів участь у заході взяли начальник Відділу узагальнення судової практики Вищого адміністративного суду України Володимир Котвицький та головний спеціаліст Відділу міжнародно-правового співробітництва Вищого адміністративного суду України Дарина Мудрак, заступник голови Полтавського окружного адміністративного суду Людмила Єресько, суддя Луганського окружного адміністративного судуКатерина Широка, суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Андрій Жук та суддя Черкаського окружного адміністративного суду Лариса Трофімова.
Тренерами під час заходу виступили експерти проекту “Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя” Тетяна Фулей, Назар Кульчицький та Маркіян Бем, які висвітлили такі теми: умови обмеження прав людини і основоположних свобод (законність, необхідність в демократичному суспільстві, дотримання балансу інтересів); особливості застосування статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод: кримінальний та цивільний аспекти; особливості обмежень прав, передбачених статтями 3, 5, 8, 10 та 11 Конвенції, в аспекті боротьби з тероризмом; особливості застосування статті 1 Додаткового протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Також у ході Методологічної школи учасникам було презентовано інформаційний ресурс Програми «Освіта з прав людини для фахових юристів» (Програми HELP) та пошукову базу рішень Європейського суду з прав людини (www.hudoc.echr.coe.int).   
На завершення заходу усім учасникам було вручено сертифікати  Національної школи суддів України.

 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру