Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

В Ужгороді та Києві відбулися семінари на тему «Захист прав мігрантів та біженців. Міжнародні та національні стандарти»

 

На виконання домовленостей щодо продовження у 2014 році  співробітництва ВАСУ та Регіонального представництва Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців в Білорусі, Молдові та Україні, досягнутих під час зустрічі керівництва ВАСУ та Регіонального представника УВКБ ООН Олдріха Андрисека у лютому 2014 року, розпочато проведення серії з чотирьох регіональних семінарів для суддів адміністративних судів та місцевих загальних судів, що спеціалізуються на розгляді спорів щодо статусу біженця та особи, яка потребує додаткового захисту, примусового повернення і примусового видворення іноземця чи особи без громадянства з України та спорів, пов’язаних із перебуванням іноземця та особи без громадянства в Україні. Метою семінарів є ознайомлення суддів з останніми змінами до законодавства України у сфері міграції, практикою розгляду спорів щодо статусу біженця та особи, яка потребує додаткового захисту, тимчасово переміщених осіб, примусового видворення з України іноземців та осіб без громадянства, що шукають міжнародного захисту, а також нещодавніми рішеннями  Європейського суду з прав людини у справах, пов’язаних з наданням притулку. 

16 червня у м. Ужгород відбувся перший семінар, участь у якому взяли судді Львівського апеляційного та Закарпатського окружного адміністративних судів, Мукачівського міськрайонного суду та Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області, а також представники Головного управління Державної міграційної служби України в Закарпатській області. Велику зацікавленість в учасників заходу викликало обговорення питання визначення статусу внутрішньо переміщених осіб в Україні. Також радник УВКБ ООН з правових питань Дмитро Плечко висвітлив такі теми як «Міжнародні та європейські стандарти в сфері міграції та надання притулку. Їх застосування в правовій системі України» та «Особливості розгляду справ щодо статусу біженця та додаткового захисту». Програмний директор Чернігівського  громадського комітету захисту прав людини Тухан Едієв зробив виступ на тему «Доступ до процедури отримання міжнародного захисту в Україні. Досвід щодо примусового видворення шукачів міжнародного захисту, осіб без громадянства,  дітей без  супроводу та уразливих категорій мігрантів». Після виступу судді Львівського апеляційного адміністративного суду Василя Гуляка, присвяченому аналізу національної практики розгляду спорів щодо статусу біженця, особи, яка потребує додаткового захисту та примусового видворення іноземців та осіб без громадянства, учасники семінару обговорили проблемні питання розгляду цієї категорії спорів, характерні для західного регіону України. Зокрема, юрист Консультаційного центру для біженців Міжнародного Фонду  охорони здоров'я та захисту довкілля «Регіон Карпат» (NEEKA) Олексанр Лучинець розповів про виклики в роботі з шукачами міжнародного захисту в Закарпатській області. Судова практика, а  начальник відділу по роботі з біженцями Головного управління Державної міграційної служби України в Закарпатській області Микола Товт – про  особливості роботи з шукачами притулку в контрольованих прикордонних районах Закарпатської області.

 19 червня у м. Київ відбувся аналогічний семінар, участь у якому взяли представники ВАСУ, судді Київського апеляційного адміністративного суду, Окружного адміністративного суду міста Києва та Бориспільського міськрайонного суду Київської області. Суддя ВАСУ Ігор Олендер проаналізував національну практику розгляду спорів щодо статусу біженця, особи, яка потребує додаткового захисту та примусового видворення іноземців та осіб без громадянства. Начальник відділу організації спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді Національної школи суддів України Олександр Гашицький розповів про практику Європейського суду з прав людини щодо розгляду справ, пов’язаних з наданням притулку. Юристи Всеукраїнського благодійного фонду «Право на Захист» Катерина Мороз та Катерина Галенко розповіли про особливості доступу до процедури отримання міжнародного захисту в Україні та виклики, що виникають в роботі з шукачами міжнародного захисту

У другому півріччі 2014 року планується проведення двох семінарів для суддів Одеського та Харківського регіонів.

 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру