Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Відбулася чергова серія семінарів для суддів адмінсудів з питань застосування виборчого законодавства під час розгляду виборчих справ

 

Протягом травня 2014 року Вищим адміністративним судом України спільно з Проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» та за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні (проект “Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України”) і Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) проведено серію семінарів на тему: «Застосування виборчого законодавства на виборах Президента України та місцевих виборах». Семінари зокрема відбулися 12, 13, 14 травня у м. Київ, 19 травня у м. Чернівці та 21 травня у м. Суми.

Участь у семінарах взяли судді апеляційних та місцевих адміністративних судів, які спеціалізуються на розгляді виборчих спорів. Лекторами виступили суддя, секретар Пленуму ВАСУ Михайло Смокович, а також запрошені експерти з питань виборчого законодавства – доцент кафедри загальнотеоретичних та державно-правових наук Національного університету «Києво-Могилянська академія», президент Інституту виборчого права Юрій Ключковський та експерт з питань виборчого права Координатора проектів ОБСЄ в Україні Сергій Кальченко.

Семінари проводилися з метою надання Вищим адміністративним судом України, відповідно до пункту 4 частини першої статті 32 Закону України „Про судоустрій і статус суддів”, методичної допомоги судам нижчого рівня з метою забезпечення єдності судової практики щодо однакового тлумачення та застосовування виборчого законодавства при вирішенні виборчих спорів.

Протягом семінарів експерти ознайомили учасників з міжнародними стандартами у сфері виборчого законодавства, питаннями щодо гарантій чесних виборів. Також обговорили окремі питання застосування законодавства про вибори Президента України та місцеві вибори, зокрема: особливості територіальної організації виборів Президента та на місцевих виборах; система виборчих комісій на місцевих виборах; складання та уточнення списків виборців на виборах Президента України та місцевих виборах; інформаційне забезпечення виборів та передвиборна агітація на виборах Президента України та місцевих виборах; голосування, підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, встановлення підсумків голосування у межах територіального виборчого округу та результатів місцевих виборів; визнання голосування на виборчій дільниці недійсним: підстави та порядок; повторний підрахунок голосів виборців; оскарження порушень до виборчих комісій.

Також, у ході семінару судді обмінялися думками стосовно особливостей розгляду виборчих справ та формування єдиної практики застосування судами законодавства про вибори Президента України.

Нагадаємо, що протягом квітня 2014 року Вищим адміністративним судом України спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні та Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) проведено серію семінарів на тему: «Вибори Президента України – 2014: застосування законодавства», які зокрема відбулися 22, 23, 29 квітня у м. Київ та 25 квітня у м. Львів.

 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру