Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Судді адмінсудів разом з експертами обговорили окремі питання застосування виборчого законодавства під час розгляду виборчих справ

Протягом квітня 2014 року Вищим адміністративним судом України спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні (проект “Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України”) та Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) проведено чотири семінари на тему: «Вибори Президента України – 2014: застосування законодавства». Семінари зокрема відбулися 22, 23, 29 квітня у Києві та 25 квітня у Львові.

Участь у семінарах взяли судді та працівники апарату Вищого адміністративного суду України, судді апеляційних та окружних адміністративних судів, які спеціалізуються на розгляді виборчих спорів. Лекторами під час семінарів виступили суддя, секретар Пленуму ВАСУ Михайло Смокович, а також запрошені експерти з питань виборчого законодавства – доцент кафедри загальнотеоретичних та державно-правових наук Національного університету «Києво-Могилянська академія», президент Інституту виборчого права Юрій Ключковський та експерт з питань виборчого права Координатора проектів ОБСЄ в Україні Сергій Кальченко.

Семінари проводилися з метою забезпечення єдності судової практики щодо однакового тлумачення та застосовування виборчого законодавства при вирішенні виборчих спорів.

На семінарах експерти ознайомили учасників з міжнародними стандартами у сфері виборчого законодавства, приділили увагу темі гарантій чесних виборів. Також обговорили окремі питання застосування законодавства про вибори Президента України, зокрема: особливості територіальної організації виборів Президента; статус, повноваження, організація роботи окружних виборчих комісій та правовий статус їх членів; утворення дільничних виборчих комісій та дострокове припинення повноважень і заміна їх членів; інформаційне забезпечення виборів та передвиборна агітація; голосування, підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, встановлення підсумків голосування у межах територіального виборчого округу; визнання голосування на виборчій дільниці недійсним: підстави та порядок; повторний підрахунок голосів виборців; оскарження порушень до виборчих комісій.

Крім того, учасники ознайомилися з положеннями постанови Пленуму ВАСУ «Про практику застосування адміністративними судами положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду спорів щодо правовідносин, пов’язаних з виборчим процесом», яку було прийнято 1 листопада 2013 року. Прийняття такої постанови Пленуму обумовлено зміною виборчого законодавства, процесуального кодексу, наявністю рішень Європейського суду з прав людини, правових висновків Конституційного Суду України.

Також, у ході семінару судді обмінялися думками стосовно особливостей розгляду виборчих справ та формування єдиної практики застосування судами законодавства про вибори Президента України.


На завершення кожного із семінарів усім учасникам було вручено сертифікати  Національної школи суддів України.


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру