Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Представники Вищого адміністративного суду України взяли участь у форумі з нагоди 15-ї річниці діяльності Координатора проектів ОБСЄ в Україні

13 лютого 2015 року у Киві відбувся Консультаційний форум «15 років Координатора проектів ОБСЄ в Україні: погляд  у минуле для визначення подальшої стратегії допомоги країні» з нагоди 15-річчя ратифікації Верховною Радою України Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України і Організацією з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) щодо створення нової форми співробітництва.  

У заході взяли участь Генеральний Секретар ОБСЄ Ламберто Заньєр, Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін, заступник Глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків, Координатор проектів ОБСЄ в Україні, Посол Вайдотас Верба, представники органів державної влади та громадських організацій, а також менеджери і співробітники проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Від Вищого адміністративного суду України участь у заході взяли заступник Голови Михайло Смокович і начальник Відділу міжнародно-правового співробітництва Світлана Пилипець.

Метою заходу було планування окремих проектів та отримання громадськістю більш повного уявлення про діяльність Координатора проектів ОБСЄ в Україні з метою удосконалення подальшого співробітництва та формування запитів щодо нього.

Під час заходу були обговорені всі напрямки діяльності Координатора проектів ОБСЄ в Україні, плани проектної діяльності на 2015 рік та подальшу перспективу, прозвучали доповіді щодо співпраці України та ОБСЄ з питань демократизації і належного урядування, зокрема з питань виборів, розвитку ЗМІ та громадянського суспільства. Обговорювалися питання верховенства права та прав людини, зокрема щодо правової реформи, освіти у сфері права та прав людини, проблематики вимушених переселенців, реформи правоохоронних органів, протидії торгівлі людьми, кіберзлочинності та гендерних питань.  Також учасники заходу обговорили економічно-екологічні та військово-політичні питання, зокрема щодо електронного урядування, протидії відмиванню грошей, екологічної безпеки, гуманітарного розмінування та контролю за озброєннями, безпеки кордонів і військового співробітництва.

Заступник Голови Вищого адміністративного суду України Михайло Смокович під час свого виступу висловив подяку Координатору проектів ОБСЄ в Україні за співробітництво у сфері реформування судової системи та підтримку у становленні й розвитку адміністративної юстиції в Україні, наголосив на важливості та корисності проведених спільних заходів з питань забезпечення єдності судової практики щодо однакового тлумачення та застосовування виборчого законодавства при вирішенні виборчих спорів, завдяки яким українські судді мають змогу ознайомитися міжнародними стандартами щодо гарантій чесних і прозорих виборів. Також пан Смокович зазначив про необхідність якомога скорішого прийняття закону про свободу мирних зібрань.  


Довідково

Меморандум про взаєморозуміння між Урядом України і Організацією з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) щодо створення нової форми співробітництва був ратифікований Верховною Радою України 10 лютого 2000 року. Меморандумом передбачається заснування нової форми співробітництва між Україною та ОБСЄ, яка базується на плануванні, виконанні та моніторингу проектів між відповідними органами влади України і ОБСЄ та її інститутами. Такі проекти можуть стосуватися усіх аспектів діяльності ОБСЄ і залучати як урядові, так і неурядові організації України. Також відповідно до Меморандуму створено посаду Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

Координатор проектів планує, реалізує та слідкує за виконанням проектів, які мають допомогти Україні посилити її безпеку та вдосконалити законодавство, інститути і практики відповідно до стандартів демократії. Метою цієї діяльності є підтримка зусиль країни, спрямованих на те, аби її закони, структури та процеси відповідали вимогам і ознакам сучасної демократичної держави, створювали безпечніше середовище для її громадян.

Координатор реалізує проекти, які стосуються широкого спектру питань, таких як правова реформа; освіта в сфері прав людини; боротьба з організованою злочинністю, тероризмом та торгівлею людьми; контроль за озброєннями та реформування збройних сил; захист довкілля; правоохоронна діяльність та безпека кордонів; свобода ЗМІ; вибори; належне урядування та гендерна рівність.

22 січня 2015 року було підписано Меморандум про співробітництво між Вищим адміністративним судом України та Координатором проектів ОБСЄ в Україні. Метою зазначеного Меморандуму є консолідація зусиль сторін, спрямованих на розвиток адміністративної юстиції в Україні, просування міжнародних стандартів у  сфері прав людини і основоположних свобод, верховенства права і демократичного розвитку, зміцнення інституційного потенціалу адміністративних судів України. Також Меморандумом визначено напрями співпраці, а саме: сприяння покращенню обізнаності суддів та працівників апарату адміністративних судів з міжнародно-правовими стандартами, зокрема у сфері адміністративної юстиції та захисту прав і свобод людини; організація і проведення спільних заходів (зустрічі, семінари, круглі столи, конференції, ознайомчі та фахові візити, тренінги, просвітницькі кампанії тощо); сприяння вивченню Вищим адміністративним судом України позитивного досвіду національних органів адміністративної юрисдикції інших країн.

 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру