Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Апарати вищих спеціалізованих судів повинні бути збережені, - заступник Голови ВАСУ Михайло Смокович

Якщо спочатку буде сформовано лише суддівський корпус Верховного Суду, а згодом вирішуватиметься питання з апаратами, то здійснювати судочинство Верховний Суд зможе, у кращому разі, місяців через три-чотири

Огляд ЗМІ. Не відновивши довіру до суду, ми втратимо державу - суддя у відставці Михайло Цуркан

ЮРЛІГА поспілкувалась із кандидатом у члени Вищої ради правосуддя

Пленум ВАСУ ухвалив ряд постанов, зокрема, про внесення змін до КАСУ щодо свободи мирних зібрань

Постанову «Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо свободи мирних зібрань», яку направлено до Ради з питань судової реформи

Інформаційний бюлетень щодо тримання мігрантів під вартою

Переклад на українську здійснено Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні на запит Вищого адміністративного суду України

На запит ВАСУ Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини підготовлено Висновок щодо Закону України «Про судоустрій і статус суддів»

У Висновку зазначено, що в цілому, Закон України «Про судоустрій і статус суддів» відповідає міжнародним стандартам. Водночас, наголошується, що заходи з реформування судової системи мають забезпечити розумний баланс між підзвітністю та незалежністю судді

Судді та працівники апарату обговорили шляхи покращення взаємодії адміністративних судів з громадськістю

 

12 грудня у м. Кам’янець-Подільський відбувся семінар на тему: «Покращення взаємодії  адміністративних судів з громадськістю». У заході взяли участь судді, керівники апаратів, прес-секретарі, а також особи, відповідальні за зв’язки із засобами масової інформації та громадськістю адміністративних судів Вінницького апеляційного адміністративного округу.
 
Семінар проведений у рамках проекту «Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України», який впроваджується Координатором проектів ОБСЄ в Україні у співпраці з Вищим адміністративним судом України за фінансової підтримки урядів Норвегії та Німеччини.
 
 
Відкрила захід заступник голови Вінницького апеляційного адміністративного суду Жанна Мельник-Томенко, яка подякувала організаторам за проведення семінару на таку актуальних сьогодні тему як взаємодія судів з громадськістю та ЗМІ.
 
-    Одна з основних цілей активної взаємодії судів зі ЗМІ – це підвищення довіри громадськості до судової гілки влади. Саме тому надзвичайно важливо налагоджувати та підтримувати конструктивний діалог із представниками мас-медіа, на що, власне, й спрямована комунікаційна стратегія Вінницького апеляційного адміністративного суду, - сказала Жанна Мельник-Томенко під час вступного слова.
 
Окрім того заступник голови Вінницького апеляційного адміністративного суду зробила акцент на важливості порушених під час зустрічі тем, адже лише за умови всебічного обговорення проблемних питань взаємодії судів із громадськістю та ЗМІ, ознайомлення з позитивним досвідом європейських країн у цій сфері можлива ефективна співпраця та підвищення рівня довіри до українського судочинства.
 
Семінар було розділено на дві сесії. Під час першої сесії експерт Координатора проекту ОБСЄ в Україні Назар Кульчицький ознайомив присутніх з питанням доступу до суду у світлі практики Європейського суду з прав людини, а суддя Вінницького апеляційного адміністративного суду Андрій Загороднюк розкрив основні проблеми щодо формування об’єктивної думки суспільства про суд.
 
Модератором другої сесії був суддя Вінницького апеляційного адміністративного суду Дмитро Матохнюк, під час якої учасники семінару обговорили демократичні стандарти та основні принципи взаємодії судів зі ЗМІ, а також існуючі проблеми та перешкоди  щодо підвищення авторитету судової гілки влади в українському суспільстві.
 
Наприкінці зустрічі її учасники наголосили на важливості проведення таких заходів у майбутньому та висловили сподівання на подальшу співпрацю.
 
За інформацією Вінницького апеляційного адміністративного суду.

 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру