Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Апарати вищих спеціалізованих судів повинні бути збережені, - заступник Голови ВАСУ Михайло Смокович

Якщо спочатку буде сформовано лише суддівський корпус Верховного Суду, а згодом вирішуватиметься питання з апаратами, то здійснювати судочинство Верховний Суд зможе, у кращому разі, місяців через три-чотири

Огляд ЗМІ. Не відновивши довіру до суду, ми втратимо державу - суддя у відставці Михайло Цуркан

ЮРЛІГА поспілкувалась із кандидатом у члени Вищої ради правосуддя

Пленум ВАСУ ухвалив ряд постанов, зокрема, про внесення змін до КАСУ щодо свободи мирних зібрань

Постанову «Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо свободи мирних зібрань», яку направлено до Ради з питань судової реформи

Інформаційний бюлетень щодо тримання мігрантів під вартою

Переклад на українську здійснено Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні на запит Вищого адміністративного суду України

На запит ВАСУ Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини підготовлено Висновок щодо Закону України «Про судоустрій і статус суддів»

У Висновку зазначено, що в цілому, Закон України «Про судоустрій і статус суддів» відповідає міжнародним стандартам. Водночас, наголошується, що заходи з реформування судової системи мають забезпечити розумний баланс між підзвітністю та незалежністю судді

Відбулися тренінги щодо доступу до публічної інформації

1 – 2 грудня у м. Вінниця та 3 – 4 грудня у м. Київ Вищим адміністративним судом України спільно з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини за підтримки Ради Європи (проект «Впровадження європейських стандартів в українському медійному середовищі», який фінансується Урядом Канади) проведення два тренінги «Доступ до публічної інформації: законодавство та практика».

Участь у тренінгах взяли судді і працівники апарату Вищого адміністративного суду України, судді Вінницького та Київського апеляційних адміністративних округів,  представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Ради Європи, а також європейські та національні експерти.

Під час тренінгів учасники мали змогу ознайомитись з міжнародними стандартами та кращими практиками у сфері права на інформацію, новелами законодавства про доступ до публічної інформації, а також визначити і обговорити проблемні питання застосування Закону України «Про доступ до публічної інформації».

         Крім того, учасники  виконували  практичні вправи щодо віднесення інформації до категорії службової, а також  щодо обмеження в доступі до службової інформації через призму  конструкції «трискладового тесту».

Слід зазначити, що проведення подібних тренінгів планується на початку 2015 року у інших апеляційних адміністративних округах.

 

Довідково:

«Трискладовий тест» є юридичною конструкцією – засобом для перевірки наявності необхідних умов для обмеження доступу до інформації. обмеження доступу до публічної інформації без застосування трискладового тесту є незаконним і порушує право особи на інформацію.  «Трискладовий тест» є умовною назвою, яка прямо не згадана в законі. «Трискладовий» - тому, що складається з трьох складових умов, наявність яких (усіх разом) вимагається для обмеження доступу до інформації.

Обмеження доступу до інформації здійснюється відповідно до закону при дотриманні сукупності вимог, зазначених у частині другій статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації», а саме:

виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров‘я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя;

розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам;
         шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні.


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру