Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Апарати вищих спеціалізованих судів повинні бути збережені, - заступник Голови ВАСУ Михайло Смокович

Якщо спочатку буде сформовано лише суддівський корпус Верховного Суду, а згодом вирішуватиметься питання з апаратами, то здійснювати судочинство Верховний Суд зможе, у кращому разі, місяців через три-чотири

Огляд ЗМІ. Не відновивши довіру до суду, ми втратимо державу - суддя у відставці Михайло Цуркан

ЮРЛІГА поспілкувалась із кандидатом у члени Вищої ради правосуддя

Пленум ВАСУ ухвалив ряд постанов, зокрема, про внесення змін до КАСУ щодо свободи мирних зібрань

Постанову «Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо свободи мирних зібрань», яку направлено до Ради з питань судової реформи

Інформаційний бюлетень щодо тримання мігрантів під вартою

Переклад на українську здійснено Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні на запит Вищого адміністративного суду України

На запит ВАСУ Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини підготовлено Висновок щодо Закону України «Про судоустрій і статус суддів»

У Висновку зазначено, що в цілому, Закон України «Про судоустрій і статус суддів» відповідає міжнародним стандартам. Водночас, наголошується, що заходи з реформування судової системи мають забезпечити розумний баланс між підзвітністю та незалежністю судді

Судді та працівники апарату ВАСУ ознайомилися із застосуванням практики Європейського суду з прав людини

 

5 грудня 2014 року у Вищому адміністративному суді України відбувся семінар для суддів та працівників апарату Вищого адміністративного суду України з питань застосування практики Європейського суду з прав людини. Захід організовано Вищим адміністративним судом України спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні у рамках проекту «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя» що впроваджується за підтримкиУряду Канади.
Доповідачами під час семінару виступили суддя Європейського суду з прав людини Ганна Юдківська, юрист Секетаріату Європейського суду з прав людини Олена Дмитренко, а також національний експерт проекту«Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя» Ірина Кушнір.
У ході семінару доповідачі висвітили такі теми: стандарти справедливого суду (стаття 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод), свобода зібрань та об‘єднань (стаття 11 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод), захист від свавільного притягнення до відповідальності як гарантія незалежності судової влади (у розрізі практики Європейського суду з прав людини).
Учасники заходу мали можливість поглибити свої знання щодо правових позицій та судової практики Європейського суду з прав людини та обговорити питання впливу Конвенції про захист прав людини та прецедентної практики Європейського суду з прав людини на розвиток вітчизняного законодавства та практику його застосування.
Під час вітального слова Голова Вищого адміністративного суду України Олександр Нечитайло відзначив позитивну тенденцію щодо врахування судами практики Європейського суду під час вирішення справ чи прийняття процесуальних рішень, а також те, що в державі посилюється увага до знань з практики Європейського суду.
«У цьому аспекті, комплексне навчання суддів з прав людини є необхідним та актуальним. Такі знання важливі для суддів з різним рівнем досвіду, тому поширення цих знань позитивно впливатиме на якість правосуддя», - зауважив О. Нечитайло.
Голова ВАСУ також подякував експертам, які віднайшли час для участі у семінарі і готові поділитися своїм досвідом із суддями та працівниками апарату Вищого адміністративного суду України. 

 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру