Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Судді адмінсудів узяли участь у Європейській регіональній конференції Міжнародної асоціації суддів, які розглядають справи, пов’язані з наданням статусу біженця

19 – 20 травня 2016 року в м. Осло (Королівство Норвегія) відбулася               Європейська регіональна Конференція Міжнародної асоціації суддів, які розглядають справи, пов’язані з наданням статусу біженця, якій передував семінар з питань захисту прав біженців для суддів Білорусі, України, Молдови, Вірменії, Грузії та Азербайджану (18 травня). Україну на заходах за сприяння УВКБ ООН (проект «Ініціатива підвищення якості систем надання притулку в країнах Східної Європи та Південного Кавказу») представляли суддя Вищого адміністративного суду України Ємельянова Валентина Іванівна та заступник голови Київського апеляційного адміністративного суду Ключкович Василь Юрійович.  

 

Напереродні Конференції 18 травня для суддів Білорусі, України, Молдови, Вірменії, Грузії, Казахстану, Македонії, Киргизстану та Азербайджану відбувся семінар,  під час якого розглядалися такі питання: поняття «біженець» та роль судової системи у визначенні статусу біженця; проведення співбесіди та прийняття рішення за заявою про надання притулку в контексті судової практики; різні аспекти процедури надання притулку в контексті судової практики (тягар доказування, використання інформації про країну походження, надання додаткового захисту тощо).

 

19 травня Європейську регіональну Конференцію, участь у роботі якої узяли судді багатьох країн Європи, а також США, відкрив Його Королівська Величність кронпринц Норвегії Хаакон разом із президентом Європейської секції Міжнародної асоціації Хьюго Сторі та генеральним директором Міграційної апеляційної ради Норвегії Інгунн Софі Аурсунес. Доповідачами під час Конференції виступили представник Комісії ЄС з питань міграції та внутрішніх справ Борбала Жігеті, суддя Вищого Трибуналу з питань міграції та притулку Великої Британії Бернар Доусон, а також судді Німеччини, Чехії, Франції, Греції, Нідерландів та ін. До програми заходу були включені такі питання: міграційна криза та загальноєвропейська система притулку; поняття «захист» відповідно до статті 1А(2) Конвенції про статус біженців 1951 року;  діяльність Норвезького центру з інформації про країни походження (LANDINFO);  боротьба з торгівлею людьми: останні тенденції; новели у практиці Європейського суду з прав людини.


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру