Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Представники адміністративних судів взяли участь у роботі Щорічної наради ОБСЄ з огляду зобов’язань у галузі «людського виміру»

 

22–24 вересня 2014 року представники адміністративних судів України у складі української делегації узяли участь у роботі Щорічної наради Організації з безпеки і співробітництва в Європі з огляду зобов’язань у галузі «людського виміру», яка проходила у м. Варшава (Республіка Польща) з 22 вересня по 3 жовтня ц.р.
 
До складу української делегації від адміністративних судів України увійшли судді Вищого адміністративного суду України Сергій Острович та Тетяна Стрелець, заступник голови Миколаївського окружного адміністративного суду Віталій Брагар та заступник начальника Відділу міжнародно-правового співробітництва ВАСУ Володимир Бондарчук.
 
Участь у Нараді також узяли делегації урядів всіх держав-учасниць ОБСЄ, представники громадянського суспільства, інститутів ОБСЄ, міжнародних та неурядових організацій. 
 
Представники адміністративних судів України взяли участь у 1-5 робочих засіданнях Наради, які були присвячені демократичним інститутам (громадянство та політичні права, демократичні вибори), основоположним свободам (свобода висловлювань, незалежні ЗМІ та вільний доступ до інформації, свобода зібрань та об‘єднань, національні інститути із захисту прав людини), верховенству права (незалежність судової гілки влади, право на справедливий судовий розгляд, захист прав людини та боротьба з тероризмом, попередження тортур та ін.). У ході зазначених засідань судді ВАСУ Сергій Острович та Тетяна Стрелець виступили із доповіддю на тему: «Верховенство права», заступник голови Миколаївського окружного адміністративного суду Віталій Брагар зробив доповідь на тему: «Розгляд судами України справ, пов‘язаних зі свободою зібрань та об‘єднань», а заступник начальника Відділу міжнародно-правового співробітництва ВАСУ Володимир Бондарчук висвітлив тему: «Застосування судами України виборчого законодавства».
 
Також під час перебування у Республіці Польща суддя ВАСУ Сергій Острович та заступник начальника Відділу міжнародно-правового співробітництва ВАСУ Володимир Бондарчук 23 вересня ц.р. відвідали Верховний адміністративний суд Республіки Польща, де взяли участь у семінарі з питань скорочення строків ухвалення судових рішень, який організовано Верховним адміністративним судом Республіки Польща за підтримки Міжнародної асоціації вищих органів адміністративної юрисдикції.
 
Довідково:
 
Згадана нарада ОБСЄ є найбільшою щорічною конференцією в Європі з питань прав людини та демократії, що організовується Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ). Ця конференція слугує платформою для держав-учасниць ОБСЄ, партнерів зі співробітництва, громадянського суспільства, міжнародних організацій та структур ОБСЕ для підведення підсумків виконання зобов'язань у галузі «людського виміру», обговорення труднощів та передової практики, а також представлення рекомендацій для подальшого прогресу. Делегації держав-учасниць ОБСЄ, представники міжнародних та неурядових організацій обмінюються думками з питань виконання ними зобов'язань у галузі зміцнення демократії, верховенства права та дотримання прав людини.
 

 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру